Naga MarketsKurs korony szwedzkiej (USD/SEK) dotarł do kluczowego wsparciaJeżeli ktoś kazałaby mi wskazać jedną ważną cenę na miesięcznym wykresie USDSEK, to poziomą linię umieściłbym na wartości 8.0000.

Kurs korony szwedzkiej powraca do ważnego poziomu wsparcia

Rozdziela ona wzrosty od spadków, a ilość szczytów i dołków znajdujących się w tym miejscu nie zostawia wątpliwości, że obie siły rynkowe podejmują kluczowe decyzje pod wpływem jednej liczby.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktualnie po umocnieniu dolara amerykańskiego z lat 2018-2020 widoczny jest powrót do niebieskiej linii. Należy wiec ją taktować jako wsparcie, podobnie jak to miało miejsce w ostatnich sześciu latach. Wskaźnik stochastyczny sugeruje, że rynek jest wyprzedany, co podnosi znaczenie tego wsparcia w najbliższych miesiącach.

Na interwale dziennym dokładniej widać całą drogę jaką musiał pokonać SEK, aby dotrzeć w okolice ww. wsparcia. Ostatnie sesje to faza ruchu bocznego, którą należy traktować jako korektę w ramach  trendu opisanego czerwoną linią. Porównanie jej z poprzednimi tego typu ruchami (kolor żółty), sugeruje duże podobieństwo pod względem pionowej osi wykresu. Jeżeli cena 8.49 jest końcem korekty, to jednocześnie jest początkiem impulsu spadkowego. Od kilku dni dominuje kolor czarny, ale nowy dołek jeszcze się nie objawił. Często jest tak, że impuls jest dużo dłuższy niż korekta go poprzedzająca, co daje szanse na dotarcie do niebieskiej linii widocznej na dole wykresu.

Aktualnie małą przeszkodą jest lokalne wsparcie 8.25. Jeżeli sentyment do dolara amerykańskiego nie zmieni się, to można założyć, że dotychczasowy schemat jednodniowych korekt powinien zostać powtórzony. Zostało to zaznaczone spadkową strzałką, a ta znajdująca się na poziomie 8.35, wskazuje najbliższy opór. Przełamanie tej ceny oddali scenariusz przeceny USD i zapewne rozbuduje fazę ruchu bocznego wewnątrz żółtej strefy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: us500 | kurs złotego wykres | bitcoin nowości | pkn orlen kurs | ropa naftowa kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here