Naga MarketsKurs korony szwedzkiej (USD/SEK) coraz mocniejszyPo przełamaniu wzrostowej linii trendu korona szwedzka kontynuuje fale umocnienia.

Korona szwedzka broni wsparcia

Pierwszy przystanek miał miejsce na 50% zniesieniu, czyli cenie 9.15. Aktualnie spadki wyhamowały na poziomie 8.84, czyli kolejnej linii z siatki Fibonacciego.

Dodatkowym argumentem za utworzeniem lokalnego dołka w tym miejscu jest wynik porównania spadkowych fal z wyższego interwału. Aprecjacja SEK z 2017 roku jest tej samej długości co bieżące spadki liczone od marcowego szczytu. Koincydencja dwóch różnych miar nie jest przypadkiem, dlatego warto zwrócić większą uwagę na reakcje rynku w niebieskiej strefie.

Analiza oscylatorów sugeruje podobne wnioski. Stochastic już od dłuższego czasu przyjmuje niskie wartości, a teraz obie linie znajdują się blisko zera. Sugeruje to głębokie wyprzedanie tego instrumentu.

Wskaźnik relatywnej siły także znajduje się w strefie wyprzedania. Jest to poważny sygnał ostrzegawczy dla posiadaczy krótkich pozycji.

W takiej sytuacji fala wtórna aktualnego impulsu jest prawdopodobna. Jej zasięg można wyznaczyć klasycznymi metodami.  Ostatni dołek, który był wsparciem, teraz pełni role oporu. To, że podaż może tam umieścić swoje zlecenia, sugerują także spadkowe strzałki z 2018 roku.

Jeżeli jednak fala umocnienia korony będzie dalej postępować, to kolejnym wsparciem jest cena 8.63.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here