Naga MarketsKurs korony norweskiej (NOK) nadal wiedzie prym w grupie G-10. Oczekiwania na ostateczne wyniki wyborów w USANa kilkanaście godzin przed ważnymi rozstrzygnięciami politycznymi w USA rynki finansowe zachowują się tak, jakby temat był już rozegrany i wszystko miało przypaść Demokratom – tak jak na to wskazują sondaże. Oznacza to rządy Joe Bidena i Kamali Harris w Białym Domu, oraz przejęcie Senatu przez Demokratów, przy jednoczesnym utrzymaniu kontroli nad Izbą Reprezentantów. Ale czy, aby karty zostały już rozdane?

Coraz większe emocje w USA

Widać, że nie uwzględnia się scenariusza w którym początkowe zwycięstwo Bidena przy publikacji pierwszych exit polls w kolejnych godzinach topnieje, co prowadzi do konieczności dokładnego zliczania głosów oddanych listownie… Warto też zerknąć na sondaże dla Senatu – tutaj rozkład jest 51/49 dla Demokratów, co wskazuje tylko na kosmetyczną przewagę. Jeżeli ta izba pozostanie w rękach Republikanów, to będą oni mogli blokować, a przede wszystkim opóźniać inicjatywy Bidena, co może nie podobać się rynkom. Oczywiście w tym momencie warto zastanowić się, czy aby program gospodarczy kandydata Demokratów był korzystny dla gospodarki, oraz Wall Street i rzeczywiście będzie się z czego cieszyć, jeżeli Demokraci przejmą wszystko.

Wykres dzienny EURUSD

Wtorek przynosi odwrót od dolara na szerokim rynku. W grupie G-10 najlepiej zachowują się korona norweska, dolar australijski i brytyjski funt, co pokazuje mocne przesunięcie w stronę trybu risk-on. W przypadku EURUSD jesteśmy bliżej dołu stawki ze zmianą o 0,70 proc. Technicznie mamy wybicie ponad 1,1695-1,1715. Kolejny opór jest przy 1,1750 i dalej rejon 1,1780-1,1800. Przede wszystkim tak duża dynamika ruchu jest typowa dla korekt i trudna do utrzymania.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here