Naga MarketsJapoński jen JPYJapońska waluta osiągnęła w środę swoje dziewięciomiesięczne minimum. Jen japoński (JPY) jest zdecydowanie najsłabszy w grupie walut G10 w środku tygodnia. Spowolnienie liczby nowych przypadków koronawirusa i oczekiwanie na dalsze bodźce polityczne polepszyły globalne nastroje, co z kolei zwiększyło apetyt na ryzyko na rynkach światowych.


Zobacz również: Japonia: Ryzyko recesji zmusi BoJ do wycofania się z celu inflacyjnego?

Chiny oferują pomoc rynkom i firmom dotkniętym przez koronawirusa

Chiny odnotowały najniższy dzienny wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa od 29 stycznia, pomagając podnieść juana w handlu zagranicznym do najwyższego poziomu od dwóch tygodni w stosunku do dolara.

Wielu spogląda na chińskie dane na temat wirusa z ogromnym sceptycyzmem, ale raport Bloomberga podniósł nastrój na rynkach informując, iż Pekin rozważa zastrzyki gotówki lub fuzje w celu ratowania linii lotniczych dotkniętych przez epidemię. Kroki te miałyby nastąpić po obniżce średnioterminowej stopy oprocentowania w tym tygodniu, która podsyciła oczekiwania na obniżenie podstawowej stopy oprocentowania kredytu.

Zasadniczo „apetyt na ryzyko” włączył się na świecie w dniu, w którym Chiny ogłosiły, że rozważają wprowadzenie dalszych środków stymulujących w celu wsparcia gospodarki, takich jak zwolnienie małych i średnich przedsiębiorstw z płacenia składek emerytalnych do czerwca – powiedział Marshall Gittler, szef działu badań inwestycyjnych w BS Szwajcarski.

Rynki azjatyckie rosną niemal wszędzie. Stąd silniejszy dolar australijski, a jen japoński i frank szwajcarski słabsze – dodał.

Jen japoński największym przegranym środowej sesji

jenga ryzykoJen ma tendencję do czerpania korzyści w czasach kryzysu lub podwyższonej niepewności na rynkach. Początkowo zyskał na wiadomość o wybuchu, który po raz pierwszy pojawił się na światowych rynkach, ale teraz wraca do normy, gdy tempo wzrostu liczby zarażonych przypadków zwalnia.

To przypomina przeciąganie liny między oczekiwaniem i zmartwieniem, a ulgą, że wskaźnik infekcji zwalnia. Rynki dobrze odebrały większą pomoc polityczną ze strony Chin. To pewna ulga, że ​​nadchodzi większa pomoc i przywraca pozytywne nastroje na rynku – podsumował Moh Siong Sim strateg Banku Singapuru.

Kurs jena najtańszy od maja 2019 roku

Notowania pary walutowej USDJPY silnie dziś wystrzeliły z impetem ceny pokonując poziom 110,00 oraz szczyt z maja 110,67. Kurs wzrasta o 0,76 procent do godziny 15:15 i kupujący po raz kolejny pokazali swą siłę. Otwiera to drogę do zeszłorocznego maksimum na poziomie 112,50. Z kolei dopiero spadek poniżej 110,00 wyhamowałby presję popytu, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do utworzenia szerokiej konsolidacji cenowej.

Kurs USDJPY na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale dziennym,tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here