Naga MarketsKurs jena zdecydowanie przewyższa euro (EUR/JPY)Jen japoński jest wyraźnie mocniejszy od wspólnej waluty europejskiej. Od 2018 roku cena tego instrumentu spada i daje się to opisać spadkowym kanałem trendowym.

Japoński jen silną walutą do euro (EUR/JPY)

Te dwie zielone równolegle linii dotychczas idealnie odzwierciedlały poszczególne swingi. Aby można było nanieść na wykres to narzędzie, to przynajmniej dwie korekty w ramach trendu muszą mieć podobną długość. Zielone prostokąty wskazują ruchy o długości 7-8 figur, które są korektami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oznacza to, że impuls osiągnął już swoją minimalną długość. Nastąpiło to w momencie przełamanie ceny 115.80, czyli dołka z początku września. Było to i nadal jest najbliższe wsparcie, o czym przypominają wzrostowe strzałki wskazujące poszczególne dołki z przeszłości.

Ubiegły tydzień to świeca koloru białego, która potwierdziła zaangażowanie inwestorów w zakupy Euro. Jeżeli notowania EURJPY nie pokonają  wsparcia 115.80, to jest szansa na pojawienie się pozytywnej dywergencji na wskaźniku MACD. Będzie to zachętą do przełamania najbliższego oporu 118.00. Wtedy najbliższym ograniczeniem dla aprecjacji europejskiej waluty, będzie spadkowa linia trendu.

Popyt można znaleźć w strefie 113.00, ale to miejsce nabierze wartości dopiero w momencie przełamania ciągłej przerywanej linii.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here