Napis USD/JPY na tle wykresyKurs japońskiego jena wobec amerykańskiego dolara nadal w niewielkiej konsolidacji podczas środowych notowań w godzinach popołudniowych. Para USD/JPY na wykresie H1 nadal nie wykonuje stanowczych ruchów oscylując wokół ceny 111.830. Potencjał spadkowy na parze nadal jest widoczny i nadal bardzo prawdopodobne, że się wypełni jednak nadal brakuje mocniejszych ruchów na parze. W tym momencie inwestorzy nadal powinni obserwować najważniejsze poziomy, aby nie przeoczyć ewentualnego rozpoczęcia scenariusza spadkowego. 


Choć od kilku sesji handlowych widać, iż kurs dolara amerykańskiego znacznie osłabia się wobec reszty walut – na parze USD/JPY niewiele to zmienia. W tym momencie inwestorzy nadal oczekują pojawienia się jakiejkolwiek zmienności na parze, ponieważ obecne ruchy znacznie się zawężają, sprawiając, że niewiele tak naprawdę można na parze handlować. Oczekiwane są również dalsze spadki pary – przynajmniej z osiągnięciem poziomów, o których mowa była m.in na codziennych odprawach dla traderów. W tym momencie wykres H1 będzie odpowiednim interwałem do analizy oraz wyczekiwania.

Kurs jena rośnie – para USD/JPY z dalszym potencjałem spadkowym na H1

Z perspektywy interwału czasowego H1 widać, iż para coraz to bardziej zawęża swoje ruchy – czyli zmienność sprawia, że niewiele na parze można zrobić. Jednak jeśli obecna tendencja miałaby się zrealizować, wówczas przerwanie wsparcia widocznego jak na zamieszczonym poniżej wykresie – powinno być formalnością. Po przerwaniu poziomu 111.770 powinie zostać jeszcze poziom / strefa ta zre-testowana tak aby finalnie potwierdzić zmianę wsparcia w opór. Następnie celem dla pozycji krótkich będzie poziom 111.450, gdzie pierwsza kontra obozu byków może się pojawić. Tymczasem oczekuje się pierwszych choć sygnałów na rozpoczęcie spadków – prócz wskazującej już na to sma88.

wykres Kurs jena USDJPY 24 kwietnia 2019
Kurs jena USDJPY 24 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here