Naga MarketsKurs jena JPY najsłabszą walutą G10 w tym roku, a będzie jeszcze gorzejKurs jena radzi sobie bardzo słabo, nawet do osłabionego dolara amerykańskiego. Japonia zdaje się stać w miejscu, podczas gdy globalne ożywienie gospodarcze po pandemii koronawirusa nabiera tempa. Co dalej z kursem pary walutowej USD/JPY?

Japonia pozostaje w tyle

Na rynkach widać oczekiwania odnośnie podwyżek stóp procentowych w bardzo wielu krajach. Jednakże, Japonia nie znajduje się w tym gronie, co dodatkowo osłabia jena w stosunku do pozostałych walut grupy G10.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powrót do normalności w większości krajów będzie oznaczał wzrost i cofnięcie skrajnych ustawień monetarnych. Jednak w Japonii deflacja i sytuacja kryzysowa były już normą i tak pozostanie. Ponieważ przepaść ze światem zewnętrznym ponownie się powiększa, japońscy inwestorzy zamierzają rozszerzyć swoje poszukiwania zysków za granicą, podczas gdy firmy dążą do ekspansji w zakresie fuzji i przejęć za granicą, zwiększając presję na walutę.

— Ubiegły rok był anomalią i teraz wracamy do normalnego programowania. Japonia utknęła. Po prostu nie reaguje ekonomicznie tak szybko, jak Stany Zjednoczone czy Europa, aby przezwyciężyć pandemię – powiedział Mark Grant, strateg w B Riley Securities Inc. Grant spodziewa się, że jen straci jeszcze więcej w stosunku do euro i dolara.

Yujiro Goto z Nomura zwraca uwagę, że Japonia ma fundamentalny problem niskiej inflacji i braku oczekiwań na wzrost cen, który nie zostanie rozwiązany w najbliższym czasie. Spodziewa się on osłabienia jena, które zaprowadzi notowania USD/JPY do poziomu 112 w tym roku i 115 na koniec 2022 roku.

Kurs dolar-jen uwięziony w konsolidacji

Notowania dolara w stosunku do jena przebyły w tym roku drogę od poziomu 103 do niemal 111 JPY. Jednakże, od czasu ustanowienia szczytu, para walutowa USD/JPY konsoliduje, a zmienność spada.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, cena porusza się w zakresie między wsparciem przy 108 a oporem pod poziomem 111 JPY. Wybicie tego drugiego poziomu otwierałoby drogę do 112 JPY, który Goto z Nomura prognozuje na koniec obecnego roku.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here