Jeden funt szterling i dolar amerykańskiPodwójny szczyt widoczny z interwału H4 idealnie wpasował się w strefę oporową – sprawiając, że wykres funta do dolara amerykańskiego wykonuje ponad 200 pipsowe zejście. Aktualnie para walutowa znajduje oparcie na poziomie 1.3015 – skąd może wykonać niewielką korektę. Przyjrzymy się aktualnej sytuacji na wykresie.


Ostatni czas dla funta był pod znakiem korekty wzrostów na parze, jednak sentyment wzrostowy mimo głębszej i bardziej stanowczej korekty nadal się utrzymuje. Para po dotarciu na wsparcie cenowe konsoliduje się nieznacznie próbując ustalić kierunek, jednak sama struktura sugeruje dziś kierunek na północ.

GBPUSD – walka o korektę

Aktualne miejsce gdzie para się konsoliduje jest wsparciem na poziomie 1.3015. Zaznaczona na poniższym wykresie czarna przerywana linia stanowi ostatnią linię wsparcia dla układu wzrostów oraz ewentualnej korekty, która w przeciągu najbliższych godzin sesji powinna się dokonać. Rozegranie takiego scenariusza jest stosunkowo proste i polega na pozycjonowaniu się w obecnym przedziale konsolidacji – około 20 pipsowej – z celem dla zasięgu około 90 pipsów do poziomu 1.31330.

Wykres GBPUSD H4 19.10.2018
GBPUSD H4 19.10.2018

Na niższym interwale czasowym – M30, bardzo dobrze widoczny scenariusz buduje się w obrębie wsparcia a celem jest zaznaczona sekwencja dokąd para powinna się udać. Choć całkowity cel dla pary od obecnej ceny to około 90 pipsów, możliwe jest naruszenie strefy o około 20 kolejnych pipsów. Widoczna na wykresie średnia krocząca SMA30 znajduje się obecnie powyżej ceny sugerując dodatkowo możliwość swing-longa do wyznaczonych poziomów.

wykres GBPUSD M30 19.10.2018
GBPUSD M30 19.10.2018

Negacją scenariusza wzrostowego jest naruszenie dołka – oraz zaznaczonej linii ostatniej obrony potencjalnych wzrostów. Po przekroczeniu cel dla pary zostanie przesunięty do następnego poziomu widocznego z wykresu D1, strefy 1.2910. Aktualnie prawdopodobieństwo spadków jest stosunkowo duże, jednak dopiero korekta dałaby możliwość podłączenia się pod nie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here