Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs funta do dolara amerykańskiego w ostatnim czasie jest dość często poruszany ze względu na ciekawą sytuację, w której para aktualnie się znajduje. Oczywiście mowa o wyczekiwanym poziomie wykonania zasięgów 1 do 1 podpierając się bardzo respektowaną geometrią rynkową. Podstawowy cel dla pozycji długich został wypełniony, co dalej? 


W ostatnim czasie oraz podczas ostatnich odpraw porannych często wspominana para GBPUSD budowała ciekawą sytuację na wykresie. Budowa ostatnich potwierdzonych dołków z poziomów 1.30031 oraz 1.303228 wskazywała na możliwość całkowitego wypełnienia struktury wzrostowej do poziomów oznaczonych na wykresie w postaci “boxów” z wytyczonych zasięgów. Dołek na poziomie 1.30031 był istotnym wsparciem dla sekwencji wzrostowej – później, zbudowany kolejny na strefie 1.303228 pozwolił spokojnie zabezpieczyć pozycje wyżej przed finalnym wyjściem pary o ponad 150 pipsów prosto do wyczekiwanego targetu na poziomie 1.318096, który wynikał nie tylko z OB, ale również ze strefy oporowej z interwału D1. Czy dotarcie do targetu odwróci wykres?

GBPUSD wypełnia cel

Wypełniając cel para daje okazję do pozycjonowania się z niewielkim zabezpieczeniem pod rozegranie korekty ostatnich wzrostów. Właściwie ostatniego impulsu, który licząc w całości osiągnął 150 pipsów bez zawahania kursu. Teraz para reaguje klasycznie na strefę oporową tworząc okazję do szybkiej próby rozegrania korekty na 60 – 75 pipsów, czyli mniej więcej połowę ostatniego impulsu wzrostowego.

wykres GBPUSD H4 10.10.2018
GBPUSD H4 10.10.2018

Celem dla pozycji krótkich są zatem okolice poziomu 1,3100 – gdzie następnie sytuacja powinna się wyjaśnić – czy para ma presję na dalszą, głębszą korektę w celu re-testu ostatniego potwierdzonego dołka, czy też powracamy w celu nadbijania strefy oporowej wynikającą z ostatniego szczytu – czyli dalej poziomu OB. Negacją scenariusza spadkowego, a zarazem SL dla pozycji krótkich jest poziom 1.3200.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZainteresowanie ICO spadło o 90%!
Następny artykułStrategia EMA10/20 – potencjalna okazja na AUD/JPY
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here