Naga MarketsKurs GBP/USD znajduje się w okolicy 1,3440, z kolei AUD/USD oscyluje wokół 0,7250Dolar kontynuuje trend aprecjacyjny po wystąpieniach przedstawicieli Fed z piątku. Rynek akcji złapał zadyszkę, a na rynku surowców widać obawy przed spowolnieniem gospodarczym. Niezmiennie pod presją sprzedających trzymają się kryptowaluty.

Kurs GBP/USD znajduje się blisko 1,3440. Dolar kontynuuje trend aprecjacyjny

W piątek ważne postaci Rezerwy Federalnej zabrały głos w kwestii możliwego przyspieszenia procesu wychodzenia z programu skupu aktywów. Wiceszef Fed Clarida oraz dwaj inni przedstawiciele wyrazili opinię, że szybszy tapering może być tematem grudniowego posiedzenia FOMC.Dolar przyjął informację z zadowoleniem i kontynuuje trend aprecjacyjny. EUR/USD spada do 1,1275. W tym samym czasie GBP/USD znajduje się w okolicy 1,3440.

W poniedziałek rano pozytywnie wyróżniają się waluty z Antypodów. Aussie oscyluje wokół 0,7250, przy notowaniach NZD/USD na poziomie 0,7010. Rynek wycenia środową podwyżkę stóp procentowych w Nowej Zelandii na 25pb z prawdopodobieństwem ruchu w górę o 50pb.

Silniejszy dolar może oznaczać dalsze problemy dla walut EM. Nowy tydzień złoty zaczyna w okolicy poziomów odniesienia, ale z tendencją do dalszego osłabienia. USD/PLN na poziomie 4,1580.

Na rynku surowców tanieje ropa naftowa. W największym stopniu inwestorzy obawiają się, że Stany Zjednoczone, Chiny oraz Japonia porozumieją się w sprawie uwolnienia rezerw strategicznych. W pewnym stopniu rynek może również wyceniać obawy przed spowolnieniem gospodarczym w związku z szybszym zacieśnianiem monetarnym.

O poranku baryłka WTI jest wyceniana na 75,8 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 77.8 USD.

Na silniejszego dolara negatywnie reaguje złoto. Uncja kruszcu kwotowana jest na poziomie 1845 USD.

Na rynku akcji widać wyraźną zadyszkę. Dow Jones spadał przed weekendem o 0,75 proc., a S&P500 stracił 0,14 proc. Nad kreską utrzymał się jedynie Nasdaq100. Technologiczny indeks dzień zakończył zwyżką o 0,40 proc.

Na rynku Azjatyckim nastroje są mieszane. Nikkei225 zyskuje 0,1 proc., przy korekcie Hang Seng o około 0,5 proc. Jednocześnie zarówno KOSPI, jak i Shanghai Composite wychodzą powyżej poziomów odniesienia i rosną odpowiednio o 1,4 proc. oraz 0,6 proc.

Notowania terminowe indeksu DAX sugerują pozytywne otwarcie sesji na rynku europejskim.

Na rynku kryptowalut wciąż dominuje podaż. Cena bitcoina spada do 57 tys. USD, a notowania Ethereum utrzymują się w okolicy 4,1 tys. USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs rubla | kurs alior | kurs akcji alior | mbank kurs akcji | jsw akcje | notowania selvita | kurs echo investment |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here