Naga MarketsKurs GBP/USD zbliża się do strefy wsparcia 1,3585-1,3610. Podbicie dolara utrzymaneDolar pozostaje mocniejszy przed jutrzejszym posiedzeniem FED, które powinno zainicjować proces taperingu w wysokości 15 mld USD. Jednak nie to jest teraz istotne dla rynku, w tle przewija się wątek potencjalnej podwyżki stóp w drugiej połowie 2022 r. Czy jutro wieczorem decydentom z FED uda się stonować oczekiwania?

Kurs GBP/USD znajduje się blisko wsparcia 1,3585-1,3610

Jeżeli Powell nie wybrzmi nazbyt wiarygodnie, to dolar może dalej zyskiwać. Na koszyku FUSD mamy ciekawą sytuację. Czarna świeca wynika z cofnięcia się dolara wczoraj. Jeżeli kolejne dni przyniosą jej odwrócenie na biały kolor, oraz dojdzie do przetestowania rejonu oporu przy 94,50 pkt., to wzroście prawdopodobieństwo wybicia górą z tego układu i rozpoczęcia mocniejszej fali wzrostowej dolara.Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

W grupie G-10 na uwagę zasługuje funt, który trzeci dzień z rzędu tanieje po tym jak wzrosło ryzyko polityczne i rynek stał się mniej pewny czwartkowej podwyżki stóp przez Bank Anglii (być może decydenci ograniczą się do decyzji o dalszym wygaszeniu QE). Bardzo trudna sytuacja jest w relacjach brytyjsko-francuskich (spór o połowy ryb), co może storpedować szanse na zadowalające negocjacje ws. protokołu irlandzkiego i tym samym zintensyfikować problem relacji z UE po Brexicie.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Technicznie GBPUSD zbliża się do strefy wsparcia 1,3585-1,3610, choć nie jest pewne na ile zatrzyma spadki, jeżeli FED jutro podbije dolara. Czy sprawdzone zostanie, zatem wrześniowe dno przy 1,3411?

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs rubla wykres | lotos akcje notowania | kurs funta w kantorach | kurs zlotego | nasdaq indeks | pgnig akcje cena | forint kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here