Naga MarketsKurs GBP/USD wynosi dzisiaj 1,3720, z kolei EUR/USD oscyluje wokół 1,1740Rośnie zmienność na rynkach finansowych w związku ze zbliżającym się sympozjum w Jackson Hole. Główne indeksy w USA poprawiają poziomy, ale handel w Azji przebiega w mieszanych nastrojach. Dolar odrobił część strat z poprzedniego dnia, ale o poranku widoczne jest skromne odbicie pary EUR/USD. Tańsza ropa naftowa.

Kurs GBP/USD bez większych zmian podczas środowej sesji, nastroje na Wall Street wciąż są pozytywne

Wraz ze zbliżającym się otwarciem sympozjum bankierów centralnych w Górach Skalistych nastroje inwestorów pozostają mocno zmienne. Rynek wciąż waży na ile prawdopodobne jest ogłoszenie szczegółów zacieśniania monetarnego przez J. Powella.W tym samym czasie w Azji rynek obawia się zapędów regulacyjnych chińskich władz, których uwaga skupia się w ostatnim czasie na sektorze technologicznym. Z uwaga należy śledzić również problemy największego dewelopera świata, chińskiej firmy Evergrande, która zmaga się z gigantycznym kryzysem zadłużeniowym.

Nastroje na Wall Street wciąż są pozytywne, jednak zwyżki są coraz skromniejsze. Dow Jones zyskiwał we wtorek 0,09 proc., a notowania S&P500 rosły o 0,15 proc. O 0,52 proc. powyżej poziomów odniesienia wspiął się Nasdaq100.

W trakcie handlu azjatyckiego nastroje są wyraźnie gorsze. Hang Seng zniżkuje o 0,2 proc., podczas gdy notowania japońskiego Nikkei225 oscylują przy poziomach odniesienia. O około 0,5 proc. zyskuje Shanghai Composite.

Na FX dolar odrabia straty względem wszystkich walut z segmentu G10, jednak skala odreagowania o poranku nieco się zmniejsza. EUR/USD oscyluje wokół 1,1740, przy notowaniach GBP/USD na poziomie 1,3720.

Wśród surowców duża zmienność notowana jest na rynku ropy naftowej. Kurs OILWTI wspiął się do okolic 67,9 USD gdzie napotkał silny opór i zawrócił do 67,3 USD, gdzie wciąż się utrzymuje.

Cena złota na rynkach finansowych spadła poniżej 1800 USD i oscyluje wokół 1795 USD za uncję trojańską.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here