Naga Markets

USD/PLN spadł poniżej 4,03

Z Rezerwy Federalnej docierają nieco sprzeczne sygnały. Bullard z St. Louis stwierdził, że podwyżki stóp procentowych powinny nastąpić zaraz po wygaszeniu QE (marzec), natomiast szefowa Fed w Dallas – Daly – stwierdziła, że redukcja programu skupu aktywów może czasowe zaspokoić rynki.

Dolar niespecjalnie reagował na wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Większa część głównych par dolarowych utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia. EUR/USD oscyluje wokół 1,13, podczas gdy GBP/USD wychodzi minimalnie powyżej 1,3540.Najlepiej w przestrzeni G10 radzą sobie waluty surowcowe, CAD i NOK z kursem USD/CAD na poziomie 1,2714 oraz EUR/NOK w okolicy 10,03.

Relatywnie dobrze wypadają waluty EM, w tym złoty. Kurs USD/PLN spadł poniżej 4,03.

Waluty surowcowe wspiera wysoka cena ropy naftowej. Kurs WTI przekroczył 80 USD za baryłkę i jest najwyższy od 7 tygodni. W tym samym czasie baryłka Brent kwotowana jest na poziomie 82,7 USD. Jednym z powodów rajdu są obawy o niewystarczającą podaż ze strony kartelu OPEC i jego sojuszników.

Pod presją znajduje się złoto. Uncja kruszcu na rynkach finansowych wyceniana jest na około 1790 USD, a kurs znalazł się blisko linii wsparcia.

Ryzykowne aktywa co do zasady znalazły się pod presją sprzedających. Kurs Bitcoina spada o poranku o ponad 3,5 proc. i wraca do kanału spadkowego. Jeden token wyceniany jest na 41,5 tys. USD.

Jednocześnie zniżkują tzw. altcoiny. Kurs Ethereum oscyluje wokół 3,1 tys. USD (-7 proc.), a notowania Litecoin spadają o 5 proc. do 128 USD.

Na Wall Street w czwartek kontynuowano korekcyjne trendy. Najwięcej stracił Dow Jones (-0,47 proc.). Notowania S&P500 oraz Nasdaq100 zniżkowały odpowiednio o 0,10 proc. oraz 0,13 proc.

W trakcie handlu azjatyckiego nastroje są mieszane. Japoński Nikkei znalazł się pod kreską, ale dobrze radzi sobie Hang Seng, którego notowania rosną o 1,5 proc.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here