Naga Markets

Kurs GBP/USD spadł poniżej poziomu 1,33. Maleją szanse na powrót silnego funta Po przełamaniu wsparcia 1.3450 oddaliła się szansa na powrót silnego funta. Ta różowa strefa miała zarówno uzasadnienie geometryczne, jak i poparcie w klasycznej analizie wykresu. W konsekwencji kolejny impuls spadkowy przecenił tę jednostkę monetarną o 2,5 figury, co zaowocowało testem wsparcia 1.3200.

Kurs funta testuje nowe wsparcie

W trendzie spadkowym wsparcie jest końcem impulsu i początkiem korekty. Ponieważ przedwczoraj po raz drugi testowane było ww. wsparcie, to można założyć, że zwolennicy silnego GBP mają większe plany związane  tym miejscem. Poparcie takiej tezy można znaleźć, analizując wskaźnik relatywnej siły, który po raz drugi w ostatnich tygodniach dotknął linii 30 punktów. W listopadzie była to zapowiedź ruchu wtórnego o długości 150 pipsów. Być może i tym razem będzie podobnie.Wykres notowań pary walutowej GBP/USD
Wykres notowań pary walutowej GBP/USD

Spoglądając do góry, na wykresie godzinowym znajdziemy przynajmniej dwa opory. Pierwszy to 1.3280, który już wczoraj zostawił maleńki ślad w postaci ceny maksymalnej pojedynczej świecy. Drugi to 1.3350, który długo był „pilnowany” przez podaż na przełomie miesięcy.

Nie można zapomnieć o różowej strefie 1.3450, która najlepiej pasuje jako kluczowy opór. Jednak zanim w ogóle będzie tak możliwość, to najpierw dwie mniejsze przeszkody muszą zostać pokonane.

W przypadku dalszej deprecjacji funta należy określić kolejne niższe wsparcie. Po przełamaniu bieżących minimów kolejny dołek może znaleźć się bliżej ceny 1.3000.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pko | gpw pkn orlen | comparic pl | kurs korony islandzkiej | biomedlub notowania | najwyższy kurs liry tureckiej | amica cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here