Naga MarketsKurs GBP/USD spada do 1,3530, z kolei EUR/USD oscyluje wokół 1,6770Na giełdach zapanowała nerwowość w związku ze zbliżającym się osiągnięciem limitu zadłużenia w USA. Dawne powody spadku optymizmu wciąż pozostają nierozwiązane, co również nie wspiera popytu.

Kurs GBP/USD odnotował spadek, złoty zaliczył we wtorek niemałą przecenę

Sekretarz skarbu Yellen poinformowała we wtorek, że jeśli limit długu w USA nie zostanie zwiększony, to środki na finansowanie potrzeb wydatkowych skończą się około 18 października. W Stanach Zjednoczonych trwają rozmowy nad zwiększeniem limitu długu, w czym nie pomaga wątła większość w Senacie.Z kuluarów wiemy, że Republikanie nie są skłonni podać pomocnej dłoni administracji Białego Domu, a i w samej partii demokratycznej jest frakcja osób niechętnych zwiększaniu limitu. W połączeniu z wciąż realnym widmem zacieśniania monetarnego w USA stwarza to idealne środowisko do korekty.

We wtorek Wall Street kończyło dzień na zdecydowanym minusie. Dow Jones tracił 1,63 proc., a S&P500 zniżkował o 2,04 proc. Najmocniej (o 2,83 proc.) potaniał indeks Nasdaq100, któremu dodatkowo ciążył skok rentowności amerykańskiego długu.

W środę o poranku rentowności 10-letnich papierów skarbowych USA oscylują wokół 1,5250 proc.

Na rynku azjatyckim nastroje są równie niedźwiedzie. Japoński Nikkei225 traci 2,5 proc., przy spadku Hang Seng o około 0,4 proc.

Na FX dolar wypada nieco słabiej niż na zakończeniu wtorkowych notowań, niemniej w ostatnich dniach również wchodził spokojnie w sesję, co oznacza, że na przestrzeni dnia może ponownie zyskiwać. EUR/USD oscyluje wokół 1,6770, a GBP/USD spada do 1,3530.

Relatywnie silne pozostają waluty surowcowe, w tym NOK i CAD. W utrzymaniu takich poziomów pomagają wysokie ceny ropy naftowej na rynkach światowych. Cena baryłki WTI oscyluje wokół 75,3 USD.

invest

Złoty zaliczył we wtorek niemałą przecenę, a w środę o poranku presja na krajową walutę nie słabnie. Obecnie notowania EUR/PLN znajdują się najwyżej od marca/kwietnia bieżącego, przy 4,6355.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here