Naga MarketsKurs GBP/USD rośnie do 1,3645. Funt jest obecnie jedną z najsilniejszych walutRynek FX wchodzi w nowy tydzień z optymizmem. Słabe dane z rynku pracy nie wspierają dolara, czego efektem jest odbicie bardziej ryzykownych walut. Cena baryłki WTI przebija 80 USD, lecz na rynku akcji strachu przed kryzysem energetycznym nie widać.

Kurs funta zyskuje po jastrzębich komentarzach przedstawiciela BOE

W piątek poznaliśmy kolejny słaby odczyt z amerykańskiego rynku pracy. Z raportu NFP wynika, że wprawdzie popyt na pracę jest zgłaszany, ale nie spotyka się z odpowiednią podażą.Dla rajdu ryzyka nie oznacza to jednak, że Fed odłoży drastycznie w czasie zacieśnianie monetarne. Powell nie raz potwierdzał, że liczą się długoterminowe trendy, a nie pojedyncze prognozy, a zgłaszany popyt na pracę sugeruje, że gospodarka trzyma się relatywnie dobrze i nie wymaga dalszego wspierania.

Takie wnioski doprowadziły do skromnej korekty na Wall Street przed weekendem. Dow Jones cofnął się o 0,03 proc., a notowania indeksu S&P500 zniżkowały o 0,19 proc. Najwięcej (0,51 proc.) stracił Nasdaq100, który dodatkowo cierpiał z powodu wzrostu rentowności długu.

Poniedziałkowy handel w Azji przełamuje trend. A główne benchmarki wychodzą wyraźnie powyżej poziomów odniesienia. Japoński Nikkei225 rośnie o 1,5 proc., a Hang Seng dodaje około 2,2 proc. Shanghai Composite zwyżkuje o 0,5 proc.

Dolar plasuje się w poniedziałek w środku stawki G10. Jedną z najsilniejszych walut jest funt, który zyskuje po jastrzębich komentarzach przedstawiciela BOE. GBP/USD rośnie do 1,3645.

Silne pozostają waluty surowcowe, w tym AUD i CAD. Najsilniejsza jest jednak korona norweska, która jest beneficjentem m.in. wysokich cen ropy naftowej na rynkach światowych.

Baryłka WTI po wzroście ceny o około 1,7 proc. kwotowana jest w okolicy 80,8 USD. W tym samym czasie surowiec spod znaku Brent wyceniany jest na 83,6 USD za baryłkę.

invest

Po wyskoku w okolice 1780 USD za uncję (reakcja na NFP) notowania spot złota wróciły do konsolidacji i utrzymują się na poziomie 1755 USD/oz.

Relatywnie silny w nowym tygodniu jest bitcoin. Kurs rośnie o 2,7 proc. do 56,1 tys. USD za token. W tym samym czasie tanieje jednak Ethereum (-4,9 proc.).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur usd | benefit akcje notowania | oncoarendi akcje prognozy | lira turecka kurs | aktualny kurs dolar lew | gpw pkn orlen | develia kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here