Naga MarketsKurs GBP/USD pozostanie w konsolidacji, uważa UOB - analiza dla początkującychNotowania GBP/USD utknęły od pewnego czasu pod poprzednim szczytem przy 1,4230. Co może zaskakiwać, okres słabszego dolara nie jest do końca wykorzystywany przez stronę popytową, także w obliczu działań jakie podejmuje Bank Anglii. Zarówno narracja jak i działania BoE i FED różnią się diametralnie, a kontrast ten powinien wspierać brytyjską walutę. Na razie jednak mamy nudną konsolidację. Być może powodem słabości funta są ostatnie doniesienia o wzroście zakażeń po rezygnacji z obostrzeń.

Może to pokazywać, że nawet szybkie tempo szczepień nie jest gwarantem zakończenia pandemii. Stratedzy walutowi z Grupy UOB sugerują, że brak siły funta wynikającej z różnic w działaniach banków centralnych, może oznaczać, że kurs GBP/USD będzie podlegał dłuższej konsolidacji. W najnowszym raporcie UOB wskazuje się zakres między 1,4150 a 1,4220 przez kolejne 1-3 tygodnie.

Blisko ważnego oporu na W1

„Podkreślono, że GBP/USD musi zamknąć się powyżej 1,4235, zanim można spodziewać się trwałego wzrostu notowań. Patrząc w przyszłość, kolejne poziomy oporu powyżej 1,4235 to 1,4265 i 1,4290” – podano w analizie UOB.

GBPUSD

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here