Naga Markets

Kurs GBP/USD pod ważnym oporem 1,20. To koniec wzrostów? Publikowane niedawno dane gospodarcze z Wielkiej Brytanii dostarczyły dalszych dowodów na to, że BoE nadal boryka się z niewygodną mieszanką podwyższonej inflacji i słabego wzrostu. Dlatego ekonomiści z MUFG Bank spodziewają się, że funt brytyjski pozostanie pod presją podaży w nadchodzących tygodniach.

Słabnie brytyjska gospodarka

„Opublikowanie najnowszego raportu dotyczącego rynku pracy w Wielkiej Brytanii ujawniło, że wzrost płac pozostaje nieprzyjemnie wysoki w obliczu napiętych warunków na rynku pracy” – zauważają analitycy MUFG Banku.

„Opublikowanie najnowszego raportu CPI w Wielkiej Brytanii za październik ujawniło, że inflacja ponownie zaskoczyła w górę, osiągając nowy cykliczny szczyt na poziomie 11,1%”.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Ogólnie rzecz biorąc, najnowsze publikacje danych wywierają presję na BoE, aby kontynuował zacieśnianie polityki, chociaż nadal uważamy, że liczba podwyżek stóp procentowych będzie niższa od tego, co wyceniają uczestnicy rynku”.

gbpusd
Wykres tygodniowy GBP/USD

„Niekorzystne połączenie podwyższonej inflacji i ryzyka recesji w Wielkiej Brytanii oraz prawdopodobieństwo, że BoE zawiedzie oczekiwania dotyczące podwyżek stóp procentowych, wspiera nasz pogląd, że funt będzie nadal osiągał gorsze wyniki w szerszym ujęciu” – kończą ekonomiści banku.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułLitecoin (LTC) zyskał ponad 27% w ciągu doby. Kryptowaluta wyrwała się z trendu spadkowego
Następny artykułLiga Traderów XI – 1/4 finału – mecz numer 1
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here