Naga MarketsKurs GBP/USD po silnej reakcji na 1,3600 powrócił do poziomu 1,3725Wczoraj mieliśmy trzeci dzień wzrostów na rynkach europejskich, ignorując obawy z początku tygodnia dotyczące chińskiego rynku nieruchomości i dowody na to, że gospodarka spowalnia z powodu rosnących zakłóceń w łańcuchu dostaw. FTSE100 wypadł najgorzej, wycofując się ze swoich dziennych maksimów i kończąc sesję na ujemnym terytorium, co mogło być spowodowane gwałtownym wzrostem funta i rentownością obligacji skarbowych.

Kurs GBP/USD blisko poziomu 1,3725. Rynki w Europie i USD kończą tydzień na plusie 

Niemniej jednak rynki w Europie, a także w USA, kończą tydzień na plus, co jest niespodzianką po poniedziałkowych spadkach związanych z bankructwem Evergrande. Giełdy amerykańskie notowały kolejną solidną sesję z S&P500 i Nasdaq kończącymi dzień powyżej swoich 50-dniowych MA.Atmosfera na rynkach azjatyckich była ciężka, gdyż minął termin spłaty zobowiązań w dolarach amerykańskich przez Evergrande. Nikkei 225 zakończył dzień na plusie, ponieważ Japonia nadrabiała zaległości po czwartkowym święcie,  podczas gdy chińskie władze trzeci dzień z rzędu zwiększały płynność.

Wzrost na rynkach akcji nastąpił pomimo gwałtownego wzrostu rentowności, w wyniku którego 10-letnie amerykańskie osiągnęły najwyższy poziom od trzech miesięcy, a brytyjskie 10-letnie obligacje zamknęły się na najwyższym poziomie od ponad 2 lat.

Wzrost rentowności w Wielkiej Brytanii był szczególnie zauważalny po tym, jak Bank Anglii zasygnalizował zaniepokojenie rosnącą presją inflacyjną, mówiąc, że do końca roku prawdopodobnie przekroczy poziom 4% i że może być konieczne „umiarkowane zaostrzenie polityki pieniężnej” w niezbyt odległej przyszłości.

Rynki przedstawiły oczekiwania na pierwszą podwyżkę stóp do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, co z kolei pomogło funtowi odbić z jednomiesięcznego minimum w stosunku do dolara amerykańskiego.

Na dzisiejszym otwarciu Europy możemy spodziewać się niewielkich zmian. Główny nacisk zostanie położony na Niemcy i to nie tylko dlatego, że zbliża się koniec kadencji Angeli Merkel, ale także mają się pojawić wyniki najnowszego badania IFO, dla którego obniżono prognozy na ten rok.

Wczorajsze wstępne indeksy PMI za wrzesień wskazywały na gwałtowne spowolnienie aktywności gospodarczej z poprzedniego miesiąca, ponieważ rosnące ceny energii oraz trudności w pozyskiwaniu części i materiałów wpłynęły zarówno na sektor produkcyjny, jak i usługowym.

invest

EURUSD – odbił się od poziomu 1,1680 i powrócił powyżej 1,1700. Przebicie przez opór na 1,1760 otworzy drogę do 1,1840, a zejście poniżej 1,1650 będzie informować o potencjalnych spadkach do 1,1600/10 i dołków z listopada 2020 r.

GBPUSD – po silnej reakcji na 1,3600 powrócił do poziomu 1,3725. Musimy teraz zobaczyć ruch powyżej 1,3775, aby móc ponownie przetestować poziom 1,3900. Rozbicie wsparcia na 1,3600 może oznaczać spadek do 1,3400.

EURGBP – spadł z 0,8610 do 0,8537 z nastawieniem do dalszego ruchu w kierunku dołków z tego miesiąca w okolicy 0,8500/10.

USDJPY – silne ruchy z ostatnich dwóch dni sugerują, że możemy zobaczyć wzrost powyżej 110,50 w kierunku poprzednich maksimów na 111,60, z możliwą korektą w okolicy 110,80. Wsparcie pozostaje w pobliżu 109.00.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 40  – na kontraktach CFD na niemiecki indeks DAX przeważają pozycje spadkowe. Wartość pozycji krótkich stanowi 53% ogółu i posiada je obecnie 54% klientów aktywnych na tym rynku. W ostatnich godzinach doszło to sporych zmian – wartość pozycji spadła o 10, a ilość o 6 punktów procentowych.

EUR/USD  – na głównej parze walutowej widoczne jest niezdecydowanie względem oczekiwań wobec euro i dolara. Ilościowo przeważają pozycje długie (60%), jednak pod względem wartości dominują zakładające umocnienie amerykańskiej waluty pozycje krótkie (68%)

Dogecoin  – na tej coraz popularniejszej kryptowalucie utrzymują się wzrostowe oczekiwania. Pozycje długie na kontraktach CFD na Dogecoina posiada 92% klientów i stanowią one 98% wartości wszystkich pozycji na tym instrumencie. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania gpw | mercator akcje opinie | cfd broker | mercator kurs akcji | kantorowy kurs euro | co z kursem franka | kurs rubla złoty |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here