Naga MarketsKurs GBP/USD po silnej reakcji na 1,3600 powrócił do poziomu 1,3725Pomimo osiągnięcia dwumiesięcznych minimów w zeszłym tygodniu, giełdy w Europie zdołały zakończyć tydzień na plusie, kończąc serię trzech kolejnych tygodniowych strat. Obawy związane z Evergrande nie zniknęły, ale wydaje się że osłabły na tyle, by ustąpić miejsca zakłóceniom w łańcuchu dostaw, rosnącym cenom energii i presji inflacyjnej, co pomaga wyjaśnić gwałtowny wzrost rentowności obligacji, który widzieliśmy w zeszłym tygodniu, chociaż jastrzębie nastawienie Rezerwy Federalnej i Banku Anglii również odegrało w tym temacie pewną rolę.

Kurs GBP/USD odnotował wzrost. Wybory w Niemczech kończą się impasem

Weekendowe wybory w Niemczech zakończyły się przewidywanym impasem. SPD nadal będzie największą partią, ale wydaje się, że nie poradziła sobie tak dobrze, jak oczekiwano. CDU/CSU wypadły znacznie lepiej, co może oznaczać, że prawdopodobnym rezultatem będzie trójstronna koalicja partyjna, z SPD na czele, obok Zielonych i FDP.Linke również może wejść do tej grupy, chociaż aktualnie jest to mało prawdopodobne. Oczywiście moglibyśmy być świadkami zawarcia kolejnej Wielkiej Koalicji, ale jest to dość mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, jak wiele szkód ostatnim razem wyrządziła dla SPD. Posługując się wyborami w 2017 r. jako punktem odniesienia, byłoby zaskakujące, gdybyśmy objęli nowy rząd przed świętami Bożego Narodzenia, biorąc pod uwagę, że ostatnie z nich zakończyły się w lutym 2018 r., co oznacza, że Angela Merkel może być zmuszona do pełnienia swoich obowiązków przez kilka kolejnych miesięcy.

Dla niemieckiej polityki oznacza to, że w krótkim okresie niewiele się zmieni, a uwaga inwestorów prawdopodobnie pozostanie na wydarzeniach z Chin i reszty Azji, a także osłabieniu podaży na całym świecie.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zbliżamy się do końca kwartału, co może złagodzić lub zaostrzyć zmienność na rynkach. W Azji odbyła się mieszana sesja, podczas której Nikkei kontynuował wcześniejszy ruch spadkowy. Mimo tego giełdy europejskie wydają się być gotowe do otwarcia wyżej.

W tym tygodniu zobaczymy najnowsze dane o inflacji PCE w USA, a także publikację wstępnego CPI dla UE i informacje na temat zamówień środków trwałych w Stanach Zjednoczonych za sierpień, w przypadku których oczekuje się wzrostu o 0,6%.

EURUSD – odbił się od poziomu 1,1680 i powrócił powyżej 1,1700. Przebicie przez opór na 1,1760 otworzy drogę do 1,1840, a zejście poniżej 1,1650 będzie informować o potencjalnych spadkach do 1,1600/10 i dołków z listopada 2020 r.

GBPUSD – po silnej reakcji na 1,3600 powrócił do poziomu 1,3725. Musimy teraz zobaczyć ruch powyżej 1,3775, aby móc ponownie przetestować poziom 1,3900. Rozbicie wsparcia na 1,3600 może oznaczać spadek do 1,3400.

invest

EURGBP – spadł z 0,8610 do 0,8537 z nastawieniem do dalszego ruchu w kierunku dołków z tego miesiąca w okolicy 0,8500/10.

USDJPY – w zeszłym tygodniu wzrósł w okolice 110,80, z potencjałem zbliżania się do poprzednich maksimów na poziomie 111,60. Wsparcie jest teraz w okolicach 110,20, a także 109.20.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 40  – na kontraktach CFD na niemiecki indeks DAX przeważają pozycje spadkowe. Wartość pozycji krótkich stanowi 61% ogółu i posiada je obecnie 56% klientów aktywnych na tym rynku. Jeszcze przed weekendem wartość pozycji długich była o 3 punkty procentowe wyższa.

CMC USD Index  – większość klientów CMC Markets oczekuje aprecjacji amerykańskiej waluty. Wartość pozycji długich na indeksie USD, reprezentującym siłę dolara względem ośmiu głównych walut (EUR, JPY, GBP, AUD, CAD, CHF, CNH i SGD) wynosi obecnie 83%. Pozycje wzrostowe posiada 80% klientów aktywnych na tym instrumencie.

Bitcoin  – niezmiennie na głównej kryptowalucie utrzymują się wzrostowe oczekiwania. Pozycje długie na kontraktach CFD na Bitcoina posiada 81% klientów i stanowią one 83% wartości. Zarówno wartość jak i ilość pozycji wzrostowych spadła jednak w ciągu ostatnich godzin o odpowiednio 2 i 1 punkt procentowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje rekomendacje | asseco kurs | kurs korony norweskiej nbp | jsw notowania forum | kernel akcje wykres | funty | waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here