Naga MarketsKurs GBP/USD oscyluje wokół 1,3490. Dolar nowozelandzki jest w czwartek najsilniejszą walutą G10Wall Street kończy sesję poniżej poziomów odniesienia, pomimo nieco niższych rentowności amerykańskiego długu. Wśród surowców tanieją te energetyczne. Nie słabnie presja na kryptowaluty, a złoto utknęło poniżej ważnego oporu. Dolar w okolicy poziomów odniesienia. Wyróżnia się NZD.

Kurs GBP/USD znajduje się dzisiaj blisko poziomu 1,3490

Nastroje na rynku akcji nieco się pogorszyły. Dow Jones skorygował się w środę o 0,58 proc., a Nasdaq100 tracił 0,33 proc. Najmniej, o 0,26 proc., spadały notowania szerokiego indeksu S&P500.W Azji większość benchmarków również znalazła się poniżej poziomów odniesienia. Japoński Nikkei225 zniżkuje o 0,3 proc., ale Hang Seng przeceniany jest aż o 1,3 proc. Kospi cofa się o 0,3 proc., przy przecenie Shanghai Composite opiewającej na 0,2 proc.

W czwartek rano dolar plasuje się w połowie stawki G10 z kursem EUR/USD w okolicy 1,1315. Zdobytych w środę poziomów broni funt. Kurs GBP/USD oscyluje wokół 1,3490.

Po wysokim odczycie oczekiwań inflacyjnych w Nowej Zelandii (dwuletnie na poziomie 2,69 proc.) wyraźnie umocnił się NZD, który jest w czwartek najsilniejszą walutą G10. Notowania popularnego kiwi znajdują się na poziomie 0,7030.

Deprecjacja złotego chwilowo wyhamowała, jednak wciąż istnieje większe ryzyko dalszej przeceny, aniżeli odreagowania. EUR/PLN oscyluje wokół 4,6560.

Zaskakujący spadek wielkości zapasów ropy naftowej w USA nie wystarczył, aby utrzymać wysokie ceny surowca. Groźba uwolnienia rezerw strategicznych w USA oraz presja na marże koncernów naftowych daje się we znaki inwestorom.

W czwartek rano baryłka WTI wyceniana jest na niecałe 77 USD przy cenie ropy Brent na poziomie 79,8 USD za baryłkę.

Z ważnym oporem zmagają się notowania złota. W czwartek o poranku uncja kruszcu wyceniana jest na 1865 USD. Z jednej strony na szlachetny metal działają wysokie oczekiwania inflacyjne, z drugiej silniejszy dolar hamuje jego aprecjację.

Na rynku kryptowalut nastroje wciąż są dalekie od optymistycznych. Cena bitcoina utrzymuje się poniżej 60 tys. USD za token, przy cenie Ethereum w okolicy 4250 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji cdr | kryptowaluta | eurocash cena akcji | gpw kruk | lpp akcje rekomendacje | kurs korony czeskiej | kursy kryptowalut wykresy |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here