Jeden funt szterling i dolar amerykańskiPodczas dużej i nadal trwającej niepewności związanej z funtem brytyjskim, para GBP/USD po ówczesnym spadku nadrobiła część strat, jednak obecnie kurs konsoliduje się w coraz to bardziej zawężając zasięg ruchu. To oznaka, że choć para narażona jest na duże zasięgi, głowni inwestorzy na rynku funta szterlinga nadal oczekują kolejnych przekazów dotyczących sytuacji z Berxitem. Jakie sygnały wysyła aktualnie para?


W ostatnim czasie na interwale dziennym mogliśmy zaobserwować mocne ruchy, zarówno w górę jak i w dół, czego zasługą są nadal trwające negocjacje ws. Brexitu oraz niedawne komplikacje polityczne w gabinecie Theresy May. Z perspektywy uczestników rynku jest to o tyle dobra sytuacja, że wykonywane przez pary zasięgi dają sporo możliwości inwestycyjnych – jednak w ciągu ostatnich dwóch sesji handlowych widać wyraźne wyhamowane kursu.

wykres GBPUSD D1 22.11.2018
GBPUSD D1 22.11.2018

Para tworząc konsolidację znacznie utrudnia handel intraday, z drugiej zaś strony pozwala na spokojną akumulację pozycji dla zagrania pozycyjnego. Sytuacja widoczna już na nieco niższym interwale wskazuje schematem, że potencjał powrotu do wzrostów jest relatywnie duży.

GBP/USD z potencjałem wybicia

Poniższy wykres obejmuje parę z perspektywy M30, gdzie ostatnia konsolidacja skupiła się bardziej na teście dolnych ograniczeń, co wskazuje na możliwość wystąpienia większego ruchu do góry. Co prawda nadal sytuacja na rynku funta jest niepewna, jednak sam układ wskazuje na duże prawdopodobieństwo ruchu na północ. W tym momencie nawet – risc ratio dla takiego zagrania jest racjonalny a target dla pozycji długich powinien obejmować poziomu 1,2900 jako pierwszy poziom docelowy (około 120 pips), oraz 1.29600 jako poziom całkowitego ruchu przed potencjalną korektą ruchu.

wykres GBPUSD M30 22.11.2018
GBPUSD M30 22.11.2018

Zagranie powinno mieć miejsce jeszcze w wyrysowanym boxie, najlepiej w okolicach dolnego ograniczenia. Oczekuje się od pary dotarcia do wymienionych poziomów w ciągu 2 – 3 sesji handlowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here