Naga Markets

Kurs GBP/USD może zmierzać do 1,20 w 3-miesięcznej perspektywie. Prognozy Rabobanku i INGPomimo odreagowania obserwowanego we wtorek na parze GBP/USD, funt – zdaniem analityków Rabobanku – nie ma jeszcze szans na trwałe umocnienie. Ich zdaniem apetyt na ryzyko wygląda jeszcze na zagrożony. W związku z tym para może spaść do poziomu 1,20 w perspektywie 3 miesięcy.

Notowania funta nie są jeszcze gotowe na wzrosty

Analitycy Rabobanku podkreślili, że w ujęciu 1-dniowym funt był najlepiej zachowującą się walutą G10, gdyż lepsze od oczekiwań dane z brytyjskiego rynku pracy zwiększyły szanse na to, że Bank Anglii (BoE) będzie musiał dalej zacieśniać politykę, aby ograniczyć presję inflacyjną.Choć silny rynek pracy jest dobrym odzwierciedleniem kondycji gospodarki, nie jest to dobra wiadomość dla wszystkich, ponieważ wyższe stopy procentowe spotęgują skutki kryzysu kosztów utrzymania dla wielu gospodarstw domowych o niższych dochodach – napisali analitycy Rabobanku.

Bank podkreślił, że kurs GBP/USD pchnął się do najwyższych poziomów od 5 maja, a jego wzrost jest wspierany przez szerokie odreagowanie na amerykańskim dolarze. Mimo to, analitycy nadal uważają, że średnioterminowe perspektywy apetytu na ryzyko są niepewne, co sprawia, że GBP/USD jeszcze nie wyjdzie na prostą.

Notowania GBP/USD, wykres dzienny
Notowania GBP/USD, wykres dzienny

Pod ciężarem siły dolara widzimy ryzyko, że kurs GBP/USD może zmierzać nawet w kierunku 1,20 w ujęciu 3-miesięcznym. Widzimy z kolei potencjał dla EUR/GBP do ruchu w kierunku 0,86 – czytamy na końcu prognozy.

Analitycy ING są również nastawieni niedźwiedzio do funta i oczekują, że kurs GBP/USD w najbliższych miesiącach będzie nadal znajdował się poniżej poziomu 1,25.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Podczas gdy dobre momentum funta może być kontynuowane, kurs GBP/USD nadal stoi w obliczu dwóch głównych ryzyk spadkowych w nadchodzących miesiącach: a) dalszego gołębiego podejścia Banku Anglii; b) ryzyka związanego z Brexitem, ponieważ jednostronne zawieszenie przez Wielką Brytanię części porozumienia w sprawie Irlandii Północnej prawdopodobnie wywołałoby wojnę handlową z UE – napisali analitycy ING.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania azoty | cena akcji xtb | cdprojekt kurs akcji | kantorowy kurs rubla | dax notowania | akcje famur | kantorowy kurs hrywny |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDo Kwon proponuje hard fork Terra (LUNA). 92% społeczności na “nie”
Następny artykułRafał Zaorski grilluje token Fame MMA. “To będzie katastrofa”
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here