Naga MarketsKurs GBP/USD może wkrótce wybić opór z ostatnich dni przy 1,3646Spadki dolara na szerokim rynku utrzymują się także po południu, co ma związek z poprawą sentymentu na rynkach – indeks S&P500 po otwarciu handlu na Wall Street wyszedł ponad poziom 4400 pkt.

Kurs GBP/USD może wkrótce przebić ważną barierę

Niemniej nerwowość na rynkach może się utrzymać – nadal zmienne pozostają notowania ropy naftowej, a niepokojące doniesienia pojawiły się w wątku Evergrande – jedna ze spółek zależnych nie wypłaciła na czas odsetek z tytułu wyemitowanych obligacji. To może ograniczać przestrzeń do osłabienia dolara w kolejnych godzinach biorąc pod uwagę jutrzejsze pozycjonowanie się pod dane Departamentu Pracy USA.Ciekawy wątek pojawił się dzisiaj wokół funta. Pojawiły się „gołębie” słowa jednego z członków Banku Anglii (Broadbent), który próbował wygasić rynkowe spekulacje wokół podwyżki stóp procentowych jeszcze w listopadzie b.r., ale i też wypowiedź Huw Pilla, który niedawno objął stanowisko głównego ekonomisty BOE. Jego zdaniem obawy o inflację powinny być teraz szczególnym przedmiotem troski decydentów, zwłaszcza, że wzrosło prawdopodobieństwo, że jej podwyższone wartości mogą utrzymać się przez dłuższy czas.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Funt zareagował wzrostem, gdyż słowa Pilla wpisują się w oczekiwania rynku, na które zwracałem uwagę we wpisach z ostatnich dni. Jeżeli pozwoli na to sytuacja po jutrzejszych danych z USA, to notowania GBPUSD mogą wybić opór z ostatnich dni przy 1,3646.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

W przypadku EURUSD widać trudności z wybiciem poziomu oporu przy 1,1561, na co wpływ ma narracja ze strony EBC, jaka pojawia się w mediach.

Rano dużo było o przeciekach o pracach nad nowym programem skupu aktywów, który miałby zastąpić wygasający na wiosnę 2022 r. pandemiczny PEPP, a później agencje opublikowały wypowiedź członka EBC z Grecji, którego zdaniem oczekiwanie, że bank centralny mógłby być bardziej „jastrzębi” jest mylne i nie ma podstaw do zmiany podejścia, gdyż inflacja niedługo powróci poniżej poziomu 2 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji comarch | datawalk giełda | frank kurs | usd/pln prognoza | giełda comarch | kurs biomed | sp500 kurs |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here