Naga MarketsKurs GBP/USD cofa się do 1,3610. Dolar jest w środę rano najsilniejszą z walut krajów rozwiniętychPozytywny rezultat sesji na Wall Street nie przekłada się na optymizm w Azji. Na FX rządzi dolar, choć inwestorzy ważą wpływ raportu z rynku pracy na wycenę rynkowych aktywów. Trwa hossa surowców energetycznych.

Kurs GBP/USD notuje spadek. Handel w Azji to dominacja sprzedających

Wtorkowy handel na Wall Street przebiegał pod dyktando strony popytowej, pomimo umocnienia dolara i wyższych rentowności długu. Średnia Przemysłowa kończyła sesję 0,92 proc. powyżej poziomów odniesienia, a indeks S&P500 zyskał 1,05 proc. Najmocniej rósł Nasdaq100, w przypadku którego wzrost opiewał na 1,25 proc. W środę rano rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA znajdują się w okolicy 1,56 proc., a notowania kontraktów na amerykańskie benchmarki cofnęły się poniżej referencyjnych poziomów. 

Handel w Azji to dominacja sprzedających. Nikkei225 traci 0,8 proc., przy spadku Hang Seng na poziomie 0,1 proc. 

Notowania terminowe indeksu DAX cofają się o 0,5 proc. na 2h przed startem sesji, co wskazuje na korekcyjny początek notowań. 

W nocy RBNZ, zgodnie z oczekiwaniami, podniósł główną stopę procentową do 0,5 proc. i choć komunikat brzmiał nieco bardziej  jastrzębio, to w obliczu dużego niezdecydowania na rynkach NZD jest najsłabszą walutą w przestrzeni G10. Kurs kiwi spada do 0,6925.

Dolar jest w środę rano najsilniejszą z walut krajów rozwiniętych. EUR/USD oscyluje wokół 1,1585, a notowania GBP/USD cofają się do 1,3610. 

W oczekiwaniu na decyzję RPP ws. poziomu stóp procentowych złoty nieco słabnie. EUR/PLN znalazł się ponownie przy 4,6050, a kurs USD/PLN oscyluje wokół 3,9745. 

invest

Na rynku surowców energetycznych trwa dynamiczna hossa. Baryłka WTI wyceniana jest na 79,2 USD, a więc najwięcej od 7 lat. Cena ropy Brent to 82,8 USD za baryłkę. Cena surowca wyraźnie rośnie, pomimo raportowanego przez API wzrostu zapasów w Stanach Zjednoczonych (+950 tys. baryłek). 

Więcej emocji budzi jednak NATGAS. Kurs znalazł się na 13-letnich maksimach i oscyluje wokół 6,33 USD. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here