Naga Markets

Kurs GBP/USD - BOE podniósł stopy, ale widzi wcześniejszą recesjęBank Anglii zgodnie z oczekiwaniami przegłosował dzisiaj podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych do 2,25 proc., chociaż aż trzech członków MPC (Haskel, Mann, Ramsden) głosowało za ruchem o 75 punktów baz.

Kurs GBP/USD bez większych zmian po decyzji BoE

W komunikacie stwierdzono, że dalsze ruchy będą konieczne, chociaż inflacja najprawdopodobniej ustanowi swój szczyt w październiku. W tym kwartale może też przypaść szczyt wydatków konsumenckich.BOE wyraża jednak duże obawy, co do koniunktury gospodarczej – recesja może nadejść wcześniej, gdyż III kwartał najprawdopodobniej przyniesie kolejny z rzędu spadek PKB w relacji k/k. To wszystko powoduje, że BOE nie udało się uniknąć scenariusza stagflacji gospodarczej, który może sprawić duże problemy decydentom.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Funt stracił po decyzji, jaka została opublikowana o godz. 13:00, chociaż wcześniej zyskiwał na fali cofnięcie się dolara na światowych rynkach za sprawą rannych zmian na franku i jenie. Technicznie pozostajemy w średnioterminowym trendzie spadkowym, a opór wokół 1,14 (choć bardziej realne są nowe dołki) będzie mieć duże znaczenie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here