Naga MarketsMężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKEksperci z Credit Agricole poinformowali o zamknięciu pozycji długiej na parze walutowej GBP/CHF odnotowując 300 pipsowy zysk. Zawarcie transakcji nastąpiło 9 października na poziomie 1,18 ze stop lossem 1,16 z celem na 1,21. Po miesiącu kurs dotarł do take profitu, a analitycy podzielili się swoimi przemyśleniami. GBP/CHF po wzroście do 1,22 spada drugą sesję z rzędu docierając w okolice 1,20.

  • Umowa handlowa dot. Brexitu leży w interesie obu stron UE i Wielkiej Brytanii
  • Funt będzie kontynuował aprecjację po okresie silnych zawirowań
  • Obecne poziomy na GBP/CHF oferują atrakcyjne poziomy dla pozycji długich

GBP/CHF: 300 pipsów zysku w miesiąc – Credit Agricole

Naszym głównym argumentem za silniejszym funtem jest to, że umowa handlowa dot. Brexitu leży w interesie obu stron UE i Wielkiej Brytanii. W naszym głównym scenariuszu spodziewamy się, że GBP będzie kontynuował aprecjację po okresie silnych zawirowań – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów obecnie para GBP/CHF wygląda na bardzo niedowartościowaną w stosunku do długoterminowej wartości godziwej, która wynosi aż 1,3000, co zakłada zawarcie umowy handlowej między Wielką Brytanią a UE.

Dalej uważamy, że obecne poziomy na GBP/CHF oferują atrakcyjne poziomy dla pozycji długich – dodano.

Para GBP/CHF konsolidowała cały poprzedni miesiąc w wąskim zakresie cenowym 1,17-1,19. Dopiero na początku tego tygodnia doszło do silnego wybicia w górą, a kurs wzrósł z poziomu 1,18 do 1,22 w zaledwie trzy dni. Aktualnie notowania korygują ostatni impuls do poziomu 1,20, niedaleko ważnego wsparcia 1,1950, gdzie znajduje się stara formacja podwójnego szczytu.

Kurs GBPCHF na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPCHF na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here