Naga MarketsKurs GBP/CHF: Funt vs frank, czyli wykres wtorku zdaniem analityków TickmillZdaniem analityków Tickmill jednym z ciekawiej prezentujących się we wtorek wykresów jest GBP/CHF, który łączy w sobie niepewność funta w obliczu negocjacji dotyczących Brexitu oraz obawy Szwajcarskiego Banku Narodowego o nadmierną aprecjację franka. Od strony technicznej ostatnie spadki zwiększają szansę zejścia GBP/CHF nawet w kierunk 1,16.

Kurs funta: Czynniki ważne dla GBP

Rzecznik UE mówi, że Wielka Brytania i UE osiągnęły zasadnicze porozumienie w sprawie protokołu dotyczącego Irlandii / Irlandii Północnej. Wielka Brytania usunie klauzule 44, 45 i 47 ustawy o rynku wewnętrznym i nie wprowadzi żadnych podobnych przepisów do ustawy o opodatkowaniu. Minister rządu Wielkiej Brytanii Gove twierdzi, że z przyjemnością ogłasza porozumienie co do zasady we wszystkich kwestiach w ramach Wspólnego Komitetu ds. umowy o odstąpieniu od umowy między Wielką Brytanią a UE.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oznacza to, że osiągnięto porozumienie w sprawie protokołu dotyczącego Irlandii Północnej/Irlandii. Jednakże, jak zauważył BBC w Kuenssbergu, nie oznacza to, że wszystkie kwestie dotyczące porozumienia handlowego zniknęły, ale pokazuje poprawę nastrojów między obiema stronami. Ponadto rząd Wielkiej Brytanii usunie klauzule 44, 45 i 47 ustawy o rynku wewnętrznym i nie wprowadzi żadnych podobnych przepisów do ustawy o opodatkowaniu.

Kurs franka: czynniki istotne dla CHF

SNB nadal nie czuje się komfortowo z aprecjacją franka i nadal przypomina rynkowi, że będzie musiał uważać na wszelkie próby wymuszania aprecjacji waluty. Ale SNB będzie musiał być ostrożny również teraz, ponieważ jego strategia osłabienia franka stoi w obliczu niepewności z mniej pewnej perspektywy globalnej.

Jakiekolwiek oznaki ponownej likwidacji ryzyka mogą wywołać bardzo dużą falę popytu na franka, która postawi SNB w trudniejszej sytuacji, gdy będzie musiał wesprzeć swoje rozmowy działaniami, które ostatecznie mogą nie okazać się tak skuteczne jak kiedyś, biorąc pod uwagę, w jakim punkcie znajdujemy się w cyklu polityki pieniężnej.

Wykres dnia oczami Tickmill: GBP/CHF

Z technicznego i handlowego punktu widzenia, GBP/CHF znajduje się na kluczowym poziomie wsparcia linii trendu 1,18, który stanowi również linię zniżkową od szczytu z grudnia 2019 roku. Jeśli cena jest tutaj wspierana, to bycza ekspozycja powinna być nagradzana za powrót do wczorajszego szczytuz 1,1980 r., otwierając przejście do ponownego testowania poziomej strefy oporu na poziomie 1,22, następny test tego poziomu stanowiłby szósty test, który prawdopodobnie uległby erozji, otwierając przejście do testowania celu na poziomie 1,2725.

Zamknięcie na poziomie 1,18 zaprzeczyłoby byczym tezom, otwierając kolejny test na poziomie 1,16.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAirbnb już w czwartek debiutuje na Nasdaq. Wartość IPO ma wynieść 42 mld dol.
Następny artykułSkorzystaj z IKE i IKZE: obniż swój PIT nawet o 2000 zł. Webinar już 8 grudnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here