Naga MarketsKurs funta (GBP/AUD) spadnie poniżej 1,78 - prognozuje WestpacPara walutowa GBP/AUD konsoliduje w środę blisko dziennych minimów około poziomu 1,80. Ekonomiści z Westpac prognozują, że para spadnie poniżej poziomu 1,78, choć w krótkim okresie oczekują względnej słabości “Aussiego” mimo możliwych korekt na rynku akcji.

  • Nadwyżka handlowa Australii vs deficyt Wielkiej Brytanii
  • BoE planuje rozszerzyć pakiet wsparcia, a RBA przeciwnie
  • “Aussie” silnie przeceniony w tle optymizmu na rynkach akcyjnych

Brexit nadal istotniejszy niż słabe wyniki gospodarcze Australii

Aktualny konsensus rynkowy przewiduje, że australijski PKB skurczy się o -4% w stosunku do 2020 r., w porównaniu z -8,5% w Wielkiej Brytanii. Zarówno RBA, jak i BoE prowadzą bardzo ekspansywną politykę pieniężną (nieco bardziej luźna ze strony BoE), a wsparcie fiskalne jest ogromne w obu krajach. W drugim kwartale wzrost fiskalny w Australii był większy niż w Wielkiej Brytanii, jednak UK planuje wprowadzić nowe wsparcie, a Australia chce zmniejszyć wydatki.

Nadwyżka handlowa Australii jest znacznie bardziej pomocna lokalnej walucie niż pozycja funta w Wielkiej Brytanii z deficytem, co powinno wspierać siłę AUD w stosunku do GBP. Dodatkowo potencjalne wahania kursowe w związku z negocjacjami w sprawie Brexitu kreują silne ryzyko, że para GBP/AUD spadnie poniżej poziomu 1,78-1,79 na koniec września – napisano w raporcie.

W bliższej perspektywie czasu „Aussie” wygląda na dość przecenionego w tle optymistycznej perspektywy dla rynku akcji. AUD prawdopodobnie będzie nadal osiągać gorsze wyniki w przypadku jakichkolwiek spadków akcji, a jego przecena mogłaby sięgnąć nawet 1,8450/85,20. Byłby to atrakcyjny obszar do sprzedaży w perspektywie wielu tygodni/miesięcy – podsumowano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs GBPAUD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPAUD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here