Naga MarketsKurs GBP/AUD ustanowił podczas wczorajszej sesji nowy szczyt na poziomach widzianych ostatnio po ogłoszeniu wyników referendum ws. Brexitu (czerwiec 2016 r.). Jednak od otwarcia do zamknięcia sesji, cena nie zmieniła się znacząca, a na wykresie dziennym uformowała się świeca z długimi cieniami z obu stron w stosunku do korpusu.

Obecnie notowania funta osłabiają się do dolara australijskiego. Jeśli stan ten się utrzyma możliwe, że będziemy świadkami testu konfluencji wsparcia, gdzie przyspieszona linia trendu wzrostowego zbiega się kanałem średnich EMA 10/20. Właśnie z tych okolic cena powinna wrócić do wzrostów, o ile ich dynamika za zostać zachowana.

Alternatywnie, przełamanie przyspieszonej linii trendu otwierałoby drogę do wsparcia na 1,8420 lub linii trendu biegnącej od minimów z grudnia 2018 roku. Na dzisiejszą sesję nie przewidziano żadnych odczytów makroekonomicznych dla funta czy AUD. Jednak traderzy wciąż powinni brać pod uwagę potencjalne doniesienia dotyczące Brexitu, które mogą wpłynąć na zmienność GBP.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here