Naga MarketsPoczątek tygodnia, a jednocześnie zakończenie miesiąca, przyniosło na krajowym rynku spadek indeksu bazowego oraz kontraktów terminowych na ten indeks. Większość głównych sektorów zniżkowała, a uwzględniając wagę poszczególnych sektorów w WIG20 największy wpływ na to miał segment paliwowy oraz bankowy.

Na krajowym rynku spadek indeksu bazowego oraz kontraktów terminowych

Tym razem nie pomógł CDPROJEKT, który niejednokrotnie w ubiegłym tygodniu tonował negatywne nastroje. Słabo zachowywała się również krajowa energetyka. Natomiast lepsze nastawienie wykazywały spółki wydobywcze, jednak nie prezentują istotnego udziałów w indeksie bazowym.

Na wykresie 60-min kurs FW20 wybił się dołem z ostatniej, lokalnej konsolidacji. Na wybiciu i tuz po nim pojawił się niewielki wzrost wolumenu potwierdzający wskazanie, na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży. Blisko zamknięcia sesji pojawiła się formacja harami, jako możliwy punkt odwrotu, jednak wymaga potwierdzenia. Na wykresie dziennym kurs odbija od górnego ograniczenia ponad 2,5 miesięcznego trendu bocznego.

Jego podstawa, jako potencjalny poziom docelowy, przebiega przy wartości 1735 pkt. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia podpowiada neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI dla Polski oraz innych gospodarek.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here