Naga MarketsPo jednosesyjnej przerwie krajowy rynek powraca do zwyżki. Na wykresie dziennym FW20 kurs wchodzi na nowe miesięczne maksimum zbliżając się do tegorocznych szczytów. Uwagę zwracają coraz niższe obroty towarzyszące ostatnim sesjom co może przekuć się w zwrot kursu w przypadku niewielkiego wzrostu presji podażowej. Wskaźniki MACD i RSI nie wykazują niepokojów.

O wczorajszą zwyżkę indeksu bazowego zawalczyły głównie sektor paliwowy i finansowy

Na tym pierwszym jest obecny sygnał kupna, natomiast w przypadku RSI lokalne dywergencje po wtorkowej sesji zostały zanegowane, sam wskaźnik ma jeszcze przestrzeń do zwyżki. Na wykresie 60-min kurs wybija się górą z wcześniejszej kilkusesyjnej tendencji bocznej. Na RSI nadal nie ma potwierdzenia nowego maksimum (negatywne dywergencje), a niskie wartości ADX wciąż informują o słabej sile bieżącej tendencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

O wczorajszą zwyżkę indeksu bazowego zawalczyły głównie sektor paliwowy i finansowy (banki i PZU) oraz CDPROJEKT. Wysoki wzrost notowały akcje CCC, jednak ich udział w WIG20 jest niski. W godzinach poranny i z wczorajszym popołudniem pojawiły się wyniki finansowe za III kw kilku spółek. PZU odnotował zysk netto tylko nieznacznie wyższy od ubiegłorocznego (890 vs 879 mln zł), ale za to o ponad 20% wyższy od prognoz rynkowych. PGNIG w swoim raporcie wykazał wynik EBITDA na poziomie wcześniejszych szacunków z końca października (1,33 mld zł) i był o 66% wyższy r/r.

Jednocześnie nieznacznie niższe przychody wynikały generalnie z niższych cen węglowodorów w III kw. Zarząd zwraca uwagę, ze w kolejnych kwartałach istotna dla wyników grupy będzie miała zmiana formuły cenowej w tzw. kontrakcie jamalskim. TAURONPE zaraportował zysk netto zgody ze swoimi szacunkami z początku listopada, wynik 376,9 mln zł był o blisko 25% wyższy niż przed rokiem. Wczoraj po sesji raport opublikował KGHM. Wynik EBITDA 1,767 mld za III kw. był lekko wyższy od prognoz (+4,5%) oraz wyraźnie wyższy (+28%) od ubiegłorocznego. Zysk netto był znacznie niższy od prognoz -26% oraz r/r -32% wskutek ujemnych różnic kursowych dla części wycenianych aktywów.

Mimo generalnie dobrych wyników finansowych dla ostatnich publikacji początek dzisiejszej sesji może być bardziej zdominowany nastrojami na giełdach zagranicznych, gdzie poranne wyceny kontraktów terminowych na główne indeksy spadają względem wczorajszego popołudnia. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach oraz z USA na cotygodniowy raport o zasiłkach dla bezrobotnych.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here