Naga MarketsPozytywne nastroje wykazywane wczoraj na rynkach globalnych, zwłaszcza zachodnioeuropejskich, istotnie wsparły przypływ sentymentu dla krajowych akcji. Wśród spółek indeksu bazowego zwyżkowała większość notowanych podmiotów, bardzo dobry dzień zaliczyły akcje CCC po publikacji szacunkowego wyniku EBITDA za II kw, znacznie mniejszego licząc r/r, ale jednak dodatniego.

Wśród spółek indeksu bazowego zwyżkowała większość notowanych podmiotów

Wzrosty odnotowały także spółki energetyczne, operatorzy telekomunikacyjni i największe banki z głównymi udziałami SP. Na wykresie dziennym FW20 notowania odbijają od podstawy kilkutygodniowej konsolidacji, jej górna granica to 1855 pkt.

Jednocześnie na bazie wcześniejszych oraz ostatnich ekstremów cenowych można wyodrębnić kilkumiesięczny kanał wzrostowy. Kurs powrócił wybił się ponad przebieg średniej 15-sesyjnej. Z lokalnego klina wybija się wskaźnik RSI, MACD jeszcze jest poniżej linii sygnalnej.

Na diagramie 60-min widać, że wczorajszy optymizm znalazł ujście głównie w pierwszej godzinie notowań po otwarciu rynku kasowego. W dalszej części aż do zamknięcia kurs FW20 raczej zachowywał się stabilnie.

Ale też potwierdziły się wykazywane wcześniej pozytywne dywergencje. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny początek sesji dla FW20.

Zwracamy uwagę na niepracujące dziś giełdy w US. W dzisiejszym kalendarium warto nadmienić o odczytach wskaźników PMI sektorów usług dla głównych gospodarek.

W odniesieniu do wczorajszych publikacji pozytywne zaskoczyły dane z amerykańskiego rynku pracy wykazujące silniejszy przyrost etatów oraz niższą stopę bezrobocia od prognoz.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here