Naga MarketsWtorkowa sesja przyniosła dalsze umocnienie notowań na krajowym rynku. Kurs FW20 na powrót sięgnął szczytów z III kw. Mimo lekko wzrostowego otwarcia przez większość część sesji notowania zachowywały się bardzo stabilnie. Dopiero bliżej jej końca pozytywne nastroje niesione zwyżkami na giełdach amerykańskich wyniosły kurs w górę.

Notowania zachowywały się bardzo stabilnie

Ostatecznie na wykresie dziennym pojawiła się świeca o krótkim korpusie i wydłużonym dolnym cieniu, czyli wisielec. Mimo więc kolejnej zwyżki, wraz z poniedziałkową doji sygnalizują ostrożność w szacunkach dalszych wzrostów. Wskaźniki AT nie sygnalizują niepokojów, na MACD jest aktywny sygnał kupna, RSI przełamał linię wcześniejszych dywergencji wchodząc na nowe lokalne maksimum. Indeks bazowy po wczorajszej sesji mocno wsparł sektor górniczy oraz banki, dobre nastroje wykazywały również spółki handlowe oraz sektor paliwowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min widać, że główny ciężar zwyżki przypadł na ostatnią godziną notowań. Kurs FW20 wszedł na nowe lokalne maksimum, ale nie ma adekwatnego potwierdzenia ze strony wskaźników AT, gdzie MACD i RSI są jak na razie poniżej poziomu poprzednich szczytów.

Na giełdach zagranicznych pozytywny sentyment jest nadal mocno wspierany kolejnymi doniesieniami o postępujących pracach nad szczepionką oraz dalszymi operacjami skupu aktywów, indeksy S&P500 oraz Dow Jones w cenach zamknięcia są na nowych rekordowych poziomach. Ale również wartość aktywów FED w listopadzie osiągnęła nowy, rekordowy poziom.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne wskazuje na szacunki neutralnego początku sesji dla FW20. Dzisiejsze kalendarium wypełniają główne dane z USA, gdzie do najważniejszych należą o zamówieniach na dobra trwałego użytku, o dochodach i wydatkach ludności oraz zrewidowany raport PKB za III kw.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here