Naga MarketsCzwartkową sesję objęło pogorszenie nastrojów na krajowym rynku. Dla FW20, mimo wzrostowego otwarcia, strona podażowa dość szybko zdobyła przewagę i w kolejnych godzinach kurs sukcesywnie notował coraz niższe poziomy cenowe. Na wykresie 60-min pojawiły się rozbudowane, negatywne dywergencje względem ostatnich szczytów. Kurs FW20 obecnie jest przy środowym minimum, przełamanie w dół będzie wskazaniem do dalszego spadku oraz potwierdzeniem samych dywergencji.

W gronie spółek indeksu bazowego zniżkowała większość notowanych podmiotów

Na MACD jest obecny sygnał sprzedaży. Na wykresie dziennym wysoka ciemna świeca umacnia opór w obszarze podstawy wcześniejszej konsolidacji 1735 pkt, jednocześnie zwiększa prawdopodobieństwo kontynuacji zniżki. Zwracamy tutaj uwagę na zachowanie RSI, który odbił w dół od górnego ograniczenia kilkumiesięcznego kanału spadkowego.

W gronie spółek indeksu bazowego zniżkowała większość notowanych podmiotów, bardziej znaczącą zwyżkę odnotował jedynie CDPROJEKT. Reprezentujący banki subindeks WIG Banki, wykazujący ostatnimi dniami relatywną przewagę, obsunął się po chwilowym naruszeniu poniżej górnego ograniczenia blisko 4 miesięcznego kanału spadkowego. Tymczasem na głównych giełdach zagranicznych utrzymywał się pozytywny sentyment. Rynki nadal spekulują nad wprowadzeniem kolejnego pakietu pomocowego w US. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowe otwarcie dla FW20.

Zwracamy również uwagę na wczorajsze komunikaty spółek: LPP o wynikach za II kw wykazujących spadek przychodów i mocne obniżenie wyniku EBITDA oraz stracie netto, oraz komunikat PGNIG o zawiązaniu wysokich odpisów z tytułu posiadanego pakietu akcji PGG. Reakcja rynku może jednak być umiarkowana, w kontekście LPP okres pandemiczny został już dla wielu podmiotów uwzględniony w cenach, a pozytywnie zaskakuje (podobnie jak dla CCC) mocny wzrost sprzedaży on-line. Dla PGNIG decyzja o odpisach również była spodziewanych ruchem i już wykonywanym wcześniej przez spółki energetyczne.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. W przypadku LPP to raczej jest już wychodzenie z kryzysu jeśli nie będzie teraz dodatkowych obostrzeń w handlu. Prognozy do końca roku są dość dobre biorą poprawkę na to jak wygląda sytuacja w branży z powodu pandemii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here