Naga MarketsPrzebieg poniedziałkowej sesji miał nieco inny przebieg w porównaniu do ostatnich sesji. Po lekko wzrostowym otwarciu kurs FW20 dość dynamicznie wystrzelił w pierwszych godzinach sesji, po czym ruchem parabolicznym zaczął na powrót opadać. Na wykresie 60-min spadek został powstrzymany na poziomie otworzonej przy starcie notowań luki cenowej z dolnym obszarem przy kursie odniesienia 1820 pkt.

Na MACD jest obecny sygnał kupna

Zwracamy uwagę na pojawienie się w tym interwale sygnału sprzedaży na MACD. Na wykresie dziennym pojawiła się z wysokim górnym cieniem świeca doji zbliżona kształtem do tzw. „doji nagrobek”. Maksimum sesji testowało obszar lipcowych i sierpniowych szczytów. Od strony wskaźników AT, na MACD jest obecny sygnał kupna, w przypadku RSI jeszcze nie ma potwierdzenia nowego maksimum.

Te artykuły również Cię zainteresują
W gronie spółek indeksu bazowego bardzo dobre zachowanie notowały wczoraj banki oraz segment paliwowy, natomiast wyraźnie słabszy dzień miały spółki handlowe ALLEGRO oraz DINOPL. Telekomunikacje i media oraz odzieżówka wykazywały generalnie bardziej stonowane nastawienie. Na giełdach zachodnich utrzymywały się lekko rozbieżne nastroje, rynki europejskie kończyły sesje przy niemal zerowych zmianach głównych indeksów, rynki amerykańskie zdołały wejść na lekki plus.

Zmiana notowań kontraktów na główne indeksy zachodnie implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. Wczorajsze mocne obsuniecie wskaźników PMI w sektorach usług strefy euro nie wywołało większego wrażenia. Natomiast na uwagę zasługuje wzrost tego wskaźnika w USA, zarówno dla przemysłu jak i usług.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here