Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKJednym z najważniejszych odczytów makroekonomicznych w godzinach przedpołudniowych były niewątpliwie rezultaty brytyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI) za październik br. Niekorzystne rezultaty spowodowały dynamiczną deprecjację funta szterlinga.


Inflacja konsumencka (CPI) to wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/ rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

Z najnowszego raportu Office for National Statistics wynika, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek cen towarów i usług konsumpcyjnych o 0,1%, to ostatecznie zmalały w październiku br. o 0,2%. Fakt ten sprawił, że w ujęciu rocznym odnotowano wzrost jedynie o 1,5%, co okazało się rezultatem znacząco gorszym nie tylko od ubiegło miesięcznego (1,7%), lecz również od i tak już pesymistycznych prognoz na poziomie 1,6%.

CPI w UK

– Największy negatywny wpływ na zmianę 12-miesięcznej stopy inflacji CPIH w okresie od września do października 2019 roku miały zmiany w limicie cen energii elektrycznej, gazu i innych paliw. Dalsze spadkowe wpływy z tytułu mebli, sprzętu gospodarstwa domowego i utrzymania, rekreacji i kultury zostały częściowo zrekompensowane przez wzrost cen odzieży i obuwia – czytamy w raporcie.

Kurs funta coraz wyżej

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że mimo rozczarowujących danych dot. inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii, kurs funta w pierwszej chwili po publikacji zauważalnie umacniał się wobec dolara amerykańskiego.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs funta zyskuje po publikacji CPI z UK
GBPUSD M5

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) oraz indeks S&P 500 zyskują za sprawą Donalda Trumpa. Co dalej z wojną handlową?
Następny artykułSanok RS z ponad 8 mln zysku netto w III kwartale 2019 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here