Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs funta szterlinga w stosunku do amerykańskiego dolara podczas środowej sesji handlowej nieznacznie zyskuje. Para GBP/USD oscyluje wokół poziomu 1,31500, jednak oczekiwania w stosunku do pary są pro-spadkowe z celem najbliższego, kolejnego wsparcia cenowego. Wcześniej jednak zdaje się, że para ma potencjał do wykonania jeszcze jednego – wykańczającego ruchu wzrostowego, którego oczekuje się podczas dzisiejszej sesji. Czy kontynuacja ruchu spadkowego przebiegnie zgodnie z planem? Przyjrzyjmy się parze GBP/USD na wykresie H1. 


Nadal trwający swing spadkowy na parze, zainicjowany kiedy funt brytyjski przebił wsparcie cenowe 1,32000 oraz pokrywająca się z nim średnia SMA88 wskazała, że kierunek jest już spadkowy – nadal się rozwija. W tym momencie choć spadki nie są spektakularnie duże, to nadal zachowane zostają podstawowe cechy wskazujące, że dalszy potencjał spadkowy jest nadal możliwy. Stale niższe dołki oraz niższe szczyty wybijają co ważniejsze wsparcia, na chwilę broniąc tylko wykresu. Zobaczmy w jaki sposób rysuje się obecna sytuacja na wykresie funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara.

Kurs funta zyskuje – Para GBP/USD na wykresie H1

Para GBP/USD podczas dzisiejszej sesji powinna wykonać jeszcze jedną korektę ostatnich spadków do poziomu 1,3200, skąd oczekiwane są dalsze spadki z poziomem docelowym dla pozycji krótkich szacowanych na strefie 1,30850. To właśnie ten poziom powinien zostać w niedługim czasie ponownie osiągnięty i przełamany na potwierdzenie kolejnego niższego dołka z obecnie trwającej sekwencji spadkowej. Wypełnienia scenariusza, opisanego również na poniższym wykresie oczekuje się w ciągu dwóch sesji handlowych, choć istnieje duża szansa wykonania go do końca środowej sesji – zależności od wpływu popołudniowych danych na rynek walutowy.

wykres GBPUSD H1 06.03.2019
GBPUSD H1 06.03.2019

Na chwilę obecną opisany powyżej scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny do zrealizowania – na razie o większych wzrostach na parze nie ma mowy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here