Naga MarketsBrexit: Kurs funta do dolaraDolar amerykański umocnił się w sierpniu w stosunku do większości walut grupy G10 (poza NOK i NZD). Obawy związane z wariantem delta wzbudziły bowiem pewne wątpliwości co do globalnego ożywienia i perspektywy podniesienia stóp przez niektóre banki centralne G10 przed Rezerwą Federalną. Zdecydowanie gorzej radził sobie z kolei funt szterling, który był jedną z nagorzej radzących sobie walut G10. Wszystko to przez obawy, że ograniczenia podaży związane nie tylko z pandemią, ale również z Brexitem mogą ograniczyć zakres odbicia gospodarczego w przyszłości.

Problemy z podażą wstrzymają obficie gospodarcze w UK 

Ekonomiści Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z najwiekszych grup finansowo-bankowych na świecie dostrzegają pojawiające się problemy z podażą, które mogą być postrzegane jako zwiększające ryzyko wyższej inflacji, ale również zwiększające ryzyko dla perspektyw wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii.– Ostatecznie, większe ograniczenia podaży oznaczałyby naszym zdaniem wyższą inflację, a to zmusiłoby BoE do większej aktywności w odwracaniu polityki, co naszym zdaniem, przynajmniej w okresie objętym prognozą, byłoby korzystne dla GBP. Uważamy, że GBP jest słabszym partnerem w G10, co nie ma dla nas sensu i postrzegamy perspektywy jako bardziej sprzyjające odbiciu GBP – wskazali ekonomiści mUFG dodając, iż biorąc pod uwagę, że kwestie związane z Brexitem wydają się wpływać na podaż pracy, wyższe ryzyko inflacyjne będzie wymagało od BoE większej aktywności, co powinno spowodować wzrost GBP, ale bardziej w stosunku do EUR niż USD.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/GBP zauważymy, że potencjalny spadek kursu euro wobec funta szterlinga mógłby przyczynić się do ponownego przetestowania technicznego wsparcia w wysokości 0,8545.

EURGBP Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy

invest

Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 11 bit studios giełda | celon pharma giełda | kurs akcji cdprojekt | kurs akcji asseco | oncoarendi akcje wykres | enea akcje rekomendacje | wirtualna polska akcje notowania | najniższy kurs korony norweskiej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułJohn Bollinger prognozuje wzrost bitcoina. Kurs BTC w kierunku 52 tys. dol.
Następny artykułRobinhood poszerza ofertę kryptowalutową. Dodaje nową funkcję inwestowania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here