Wielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKSpoglądając na notowania pary walutowej GBP/PLN zauważymy, że kurs funta utrzymuje się w ostatnim czasie na względnie stabilnym poziomie. Od sześciu dni naprzemiennie traci i zyskuje on na wartości. Fakt ten sprawia, że szterling w dalszym ciagu oscyluje w okolicy 5 zł.

  • Kurs funta (GBP/PLN) kształtuje się w czwartek o poranku na poziomie 5,0045 zł

Kurs funta konsoliduje w okolicy 5 zł

Kurs funta wzrósł od początku tygodnia o symboliczne nieco pół grosza. Warto przy tym zwrócić uwagę, że od sześciu dni naprzemiennie tracił i zyskiwał on na wartości. Tendencja ta sprawiła, że kurs funta wciąż znajduje się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 5 zł.

Mimo, że były sesje, które kończyły się poniżej tej strefy, to jednak wsparcie to w dalszym ciagu ei zostało trwale pokonane. Dziś o poranku obserwujemy niewielką aprecjację brytyjskiej waluty. Niewiele wskazuje jednak na to, by miał to być początek większego ruchu wzrostowego.

Biorąc pod uwagę, że konsolidacja, którą obserwujemy od kilku dni jest – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – formą korekty po wcześniejszych spadkach, nie można wykluczyć, że finalnie kurs funta osunie się poniżej 5 zł. Gdyby tak się stało spodziewać moglibyśmy się jego dalszej deprecjacji nawet do 4,91 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne techniczne wsparcie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiński juan coraz popularniejszy. Jest walutą G-10, twierdzi HSBC
Następny artykułKIR: zaprasza do budowy pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here