Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPolski złoty może zaliczyć ostatnie dwa tygodnie do niezwykle udanych. W tym czasie zauważalnie zyskał on na wartości, w efekcie czego za funta znów zapłacić trzeba niespełna 5 zł. Jak na tle silnego złotego prezentuje się euro, frank szwajcarski, funt i dolar amerykański?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 28 maja 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN spadł o ponad 15 groszy
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN spadł o niemal 21 groszy
  • Kura funta GBPPLN spadł o niemal 32 grosze
  • Kurs dolara USDPLN spadł o niemal 22 grosze
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1396 zł 28.05.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4178 zł 28.05.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,9198 zł 28.05.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,0129 zł 28.05.2020, godzina 12:00

Kurs euro spadł o ponad 15 groszy

Kurs euro osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. Wskutek tej deprecjacji euro potaniało o 15 groszy osuwając się tym samym do najniższego poziomu od połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania bariery 4,40 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka osunął się o niemal 21 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. Wskutek tej deprecjacji frank potaniał o niemal 21 groszy osuwając się tym samym do najniższego poziomu od połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania bariery 4,07 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 32 gr.

Kurs funta osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od miesiąca. Wskutek trwającej od początku maja br. deprecjacji funt potaniał o niemal 32 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od drugiej połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania bariery 4,7850 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 22 grosze

Kurs dolara osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. Wskutek tej deprecjacji dolar potaniał o niemal 22 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego zejścia poniżej bariery 4 zł za USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy walut: EUR/USD i AUD/USD, spojrzenie techniczne
Następny artykułNikkei silnie w górę, nowe prawo dotyczące Hongkongu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here