Naga MarketsLondynCałe zamieszanie jakie możemy obserwować od dłuższego czasu na kursie funta, które jest niewątpliwie spowodowane Brexitem, ma także wpływ na notowania polskiego złotego. Kurs GBP/PLN zbliżył się do poziomu 5,00 zł pod koniec ubiegłego tygodnia. Czy okrągły poziom zostanie wkrótce osiągnięty ?


Sytuacja techniczna na kursie GBP/PLN

Kurs funta do złotego znajduje się poniżej poziomu 5 zł już od dłuższego czasu. Właściwie od połowy 2017 roku za jednego funta płacimy poniżej 5 zł. Minimum znajduje się w sierpniu 2017 roku, kiedy to kurs GBP/PLN wynosił zaledwie 4,60 zł. Spoglądając jednak na interwał tygodniowy widać, że pomimo ostatniej konsolidacji, kolejne dołki wypadają coraz wyżej. Oporem pozostaje bariera przy 4,98 zł, czyli bardzo blisko poziomu 5 zł. Ubiegły tydzień skończył się bardzo dobrze dla funta brytyjskiego, który zyskał w stosunku do polskiej waluty aż 2,07%. Niestety dla PLN nie jest to dobra informacja, ponieważ każdy kolejny test strefy oporowej przy 4,98 zł zwiększa ryzyko wybicia górą. Jeżeli do niego dojdzie, to powinniśmy zobaczyć wzrosty w kierunku 5,08 zł, gdzie wypada mierzenie 61,8% całej fali spadkowej z jaką mieliśmy do czynienia w 2017 roku. Wsparciem pozostają okolice ostatnich dołków, czyli dopiero 4,75 zł. Pamiętajmy, że kurs funta do złotego, jak i do innych walut, cały czas może być zależny od każdych doniesień dotyczących Brexitu płynących z Wielkiej Brytanii, co może przekładać się na większą zmienność i gwałtowne, chaotyczne ruchy.

Wykres funta
Sytuacja techniczna na niższym interwale czasowym

Jeżeli chodzi o nieco niższy interwał czasowy – H4, obowiązuje tendencją wzrostową. Dopóki kurs znajduje się powyżej 4,91 zł można oczekiwać dalszych wzrostów. Załamanie układu Overbalance, czyli największej korekty na ostatniej fali wzrostowej, powinno doprowadzić do przyspieszenia spadków, jak na razie obserwujemy jednak jedynie korektą zeszłotygodniowych wzrostów i za wcześnie jest żeby mówić o większych spadkach.

Wykres funtatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here