Naga MarketsMonety funta szterlinga GBP ustawione na banknotachDziś ostatnia sesja handlowa w tym roku. Koniec roku charakteryzuje się mniejszą płynnością, przez co większość inwestorów odpuszcza sobie handel. Kurs funta do polskiego złotego zyskuje  prawie 0,5%. Ruch wyróżnia się widocznie na tle z innymi walutami: EUR, USD i CHF, na których w zestawieniu z PLN nie widać większej zmienności, kursy oscylują blisko 0.


Kursy polskiego złotego w zestawieniu z USD EUR GBP CHF
źródło: tradingview

Sytuacja techniczna na parze GBP/PLN

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) znalazł się dziś najwyżej od połowy grudnia. Cena po raz kolejny przetestowała górne ograniczenie układu Overbalance – czyli największej korekty na ostatnim ruchu spadkowym. W tej chwili cena delikatnie reaguje, jednak istnieje szansa na wybicie górą. Jeżeli do takiego wybicia dojdzie, to najbliższym celem dla kupujących powinno być mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Wykres pary walutowej GBP/PLN
GBP/PLN interwał H4

Sytuacja techniczna na parze GBP/USD

Zobaczmy jeszcze jak wygląda kurs funta do dolara. Ruch wzrostowy widać także tutaj, kurs GBP/USD ma szansę zamknąć dzisiejszą sesję powyżej strefy przy 1,2700. Stefa była wielokrotnie broniona w ostatnich dniach. Zakończenie dzisiejszej świecy D1 powyżej, może dać sygnał do większego odreagowania wzrostowego z celem nawet na 1,2950.

Wykres pary walutowej GBP/USD
GBP/USD interwał D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here