Naga MarketsKurs funta zdaniem Societe Generale ma wzrosnąć do 1,48 dol. na koniec 2021 r.Kurs funta względem dolara od września 2020 poruszą się w górę stabilnym trendem wzrostowym w górę niczym po równi pochyłej. W poniedziałek 23 lutego, notowania GBP/USD dobiły do 1,406 dol. To nowe 34-miesięczne maksima, bowiem ostatni raz kurs funta był tak wysoko w kwietniu 2018 roku. Zdaniem analityków Societe Generale, zwyżka ta ma być kontynuowana przez niemal cały nadchodzący rok.

  • Ostrzegają oni jednak przed możliwością końca trendu wzrostowego
  • Większość pozytywnych informacji ma być już wliczonych w ceny
  • Mimo tego, kurs funta ma ich zdaniem zdobywać kolejne kilkuletnie maksima do grudnia 2021 r.

Funt w górę w tym roku, jak twierdzi SocGen

Kurs funta może zbliżać się do swoich lokalnych szczytów, jak ostrzegają analitycy Societe Generale. Ich zdaniem, nawet prosta obserwacja środowiska oraz wydarzeń bieżących może sugerować, że kończy się potencjał do dalszej zwyżki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gdy rozmawiamy ze swoimi klientami oraz współpracownikami, jasne jest, że wciąż istnieje zainteresowanie oraz popyt na funta. Jednak obawiamy się, że większość dobrych informacji jest na ten moment już wliczona w ceny. – stwierdzili eksperci Societe Generale.

Kurs funta zdaniem Societe Generale ma wzrosnąć do 1,48 dol. na koniec 2021 r.
Notowania GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Pozytywne informacje mają już być uwzględnione przez rynek, a eksperci SocGen sugerują, że może tak być w przypadku niemal wszystkich głównych pozytywnych aspektów dla brytyjskiej waluty.

– Brexit został osiągnięty, a mógł zakończyć się znacznie gorzej niż jak to miało miejsce. Negatywne stopy procentowe zostały także uniknięte. – zaznaczyli analitycy Societe Generale Research.

Plus500

Odnieśli się także do tego, że sytuacja pandemiczna ulega poprawie. Nawet w przypadku pomyślnego przeprowadzenia szczepień dla niemal całej populacji, problem pełnego powrotu do normalności nie zostanie całkowicie rozstrzygnięty.

Szybkie wdrożenie programu szczepień oznacza, że Brytyjczycy będą mogli skorzystać z możliwości wzięcia urlopów wypoczynkowych i spędzić wakacje w kraju w tym roku, jedna nawet to podkreśla prosty fakt, że restrykcje związane z COVID po prostu nie znikną całkowicie dla nikogo, dopóki nie stanie się tak dla każdego (lub prawie każdego) – dodali analitycy Societe Generale.

Zobacz również: Jak handlować funtem (GBP) w Plus500?

W piątek 19 lutego analitycy Societe Generale zaprezentowali swoje prognozy dla kursu GBP/USD na nadchodzące miesiące. Jak wynika z nich, kursu funta może osiągnąć poziom 1,41 dol. na koniec I połowy 2021 roku, by na koniec III kw. wzrosnąć do 1,45 dol.

Zwyżka ma trwać nadal, by doprowadzić do zakończenia roku na poziomie 1,48 dol. Jednak I kw. 2022 r. ma zdaniem Societe Generale przynieść osłabienie funta i spadek do 1,44 dol.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy gieldowe | notowanie pgnig | kurs złotówki | kursy kryptowalut | index dow jones |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here