Kurs funta zbliża się do 4,99 PLN. GBP/PLN ponownie z szansą wybicia oporuKurs funta szterlinga miał podczas wczorajszej sesji szansę na cofnięcie ruchu w ramach klasycznej korekty. Para GBP/PLN jednak nie wykorzystała ruchu spadkowego – w zamian za to konsolidując się na obecnej strefie. Może to świadczyć o chęci zbieraniu siły na dalsze wzrosty – w tym również wybicia oporu, który przez rynek tak długo był testowany. Jednak aby to tego doszło, funt szterling nie powinien wybić ważnego dla niego wsparcia sekwencyjnego. Spójrzmy zatem na rynek pary walutowej GBP/PLN z perspektywy interwału czasowego H4.


Kurs funta szterlinga szykuje się na atak oporu? Para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta utrzymuje się w niewielkim zakresie konsolidacji
  • Para GBP/PLN oscyluje w tym momencie na poziomie 4,97 PLN
  • Jeśli brytyjska waluta utrzymywać będzie nadal dołek – jest szansa na dalszy wzrost
  • Najbliższe sesje powinny dać odpowiedni sygnał do handlu

Warto przyjrzeć się sytuacji funta szterlinga wobec polskiego złotego, która to para podczas wczorajszej sesji zdecydowała się pozostać w boxie. W tym momencie również, kiedy rynek nadal pozostaje w tym samym zakresie buduje się sekwencyjne wsparcie na poziomie 4,96 PLN i które jeśli nadal będzie utrzymywane – to rynek ten szansę będzie miał na wygenerowanie dalszego wzrostu. Mimo tego, że patrząc na wykres z perspektywy ostatnich kilku tygodni – ten znajduje się w paśmie stałej konsolidacji – nic jeszcze nie wskazywało na to, że podejście na wybicie oporu było zanegowane.

Wszystko wskazuje an razie na to, że ruch może jeszcze wybić opór oraz osiągnąć wyższe strefy – w tym również zakres 5,02 PLN – 5,05 PLN. Jednak do tego zakres 4,99 PLN powinien być wyłamany zaś wspomniany już 4,96 PLN – utrzymany.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 09.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 09.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here