Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs funta szterlinga podczas zakończenia sesji ubiegłego tygodnia wobec kursu amerykańskiego dolara wykonał odbicie po znaczniejszym zejściu. Para GBP/USD zakończyła piątkowe notowania po cenie 1,25000 USD, wcześniej odbijając ze strefy 1,24750 USD. Para nadal znajduje się w takim miejscu, że dalsze odbicia są bardzo prawdopodobne, jednak warto skupić się na momencie podebrana kursu funta wobec dolara. Zdaje się, że na interwale czasowym H1 wyraźnie rozrysowana została konkretna strefa, gdzie para może potencjalnie odbić raz jeszcze podchodząc do najbliższej strefy sekwencji. Spójrzmy zatem na ten interwał czasowy w poszukiwaniu konkretnego scenariusza. 


Kurs funta odrabia ostatni spadek – para GBP/USD na wykresie H1

Podczas ostatniej sesji widocznie kurs dolara amerykańskiego umocnił się – czego następstwem było zejście pary GBP/USD z poziomu 1,125400 USD do strefy wsparcia wytyczanego z interwału H4 – D1, 1,24750 USD. Zdaje się, że para nadal znajduje się w trendzie spadkowym – czemu raczej będzie trudno zaprzeczyć, a w tym momencie scenariusz na odreagowanie może zostać wykorzystany przez inwestorów walutowych nie tylko do krótkoterminowego zagrania wzrostowego, ale i przejścia ponownie do strefy dla dalszej możliwości zejść. Mowa oczywiście ponownie o strefie 1,25400 USD lub jego bliskich okolic – ponieważ para może w dalszym ciągu trwać w obecnie utrzymywanej sekwencji  spadkowej patrząc z nieco wyższego interwału czasowego.

Aby w takim razie móc rozegrać tego typu schemat – wówczas trzeba wyczekać poniedziałkowego otwarcia, które w pierwszych godzinach handlu ma sporą szansę zejść pod strefę 1,24750 USD tak, aby wygenerować jeszcze jedno podejście – gdzie celem będzie stworzenie kolejnego, niższego szczytu od poprzednich widocznych na zmieszczonym poniżej wykresie pary GBP/USD. Dopiero miejsce docelowe będzie dla pary momentem, gdzie para może zejść wraz z obowiązująca sekwencją – jednak jeszcze jedno odbicie jest oczekiwane.

wykres Kurs funta GBPUSD 21.07.2019
Kurs funta GBPUSD 21.07.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here