Naga MarketsKurs funta zauważalnie zyskuje w ostatnim czasie na wartości. W relacji do dolara amerykańskiego jest on obecnie najdroższy od kwietnia 2018 r., a w stosunku do euro od lutego 2020 r. Na uwagę zasługuje również fakt, iż szterling zyskuje wobec dolara nieprzerwanie od siedmiu sesji, a w relacji do euro od dziewięciu sesji, co jest najdłuższa tego typu serią od pięciu i pół roku.

  • Wielka Brytania zaszczepiła już ponad 27 proc. populacji
  • Zjednoczone Królestwo szczepi o wiele szybciej niż UE
  • Kurs funta zyskuje na fali optymizmu 

Kurs funta nie rósł tak od 2015 r.

Kurs funta zyskuje w relacji do euro wskutek niezwykle pozytywnych doniesień dot. tempa szczepień przeciw koronawirusowi w Wielkiej Brytanii. Według danych Bloomberga, Wielka Brytania zaszczepiła już przynajmniej jedna dawką szczepionki ponad 27 proc. populacji, co znacznie przewyższa wyniki osiągane przez kraje europejskie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak szybkie tempo szczepień sprawia, że wyjście Wielkiej Brytanii z lockdawnu może zostać przyspieszone, co w naturalny sposób umacnia funta. Fakt ten sprawił, że GBP jest obecnie najsilniejszą spośród walut grupy G10.

Jak wspomniano już we wstępie, kurs funta zyskuje w relacji do euro nieprzerwanie od dziewięciu sesji, co jest najdłuższą wzrostową passą GBP od 2015 roku.

Kurs euro spadnie do 0,85 GBP

Tak znaczna zwyżka notowań funta sprawiła, że ekonomiści Bank of America Global Research, jednego z największych banków na świecie zrewidowali swój cel na ten rok dla pary walutowej EUR/GBP. W ich ocenie kurs euro spadnie w relacji do funta aż do 0,88 GBP, a nie jak wcześniej sądzono do 0,94 GBP. Jeszcze bardziej bycze nastawienie do funta przedstawili eksperci z Danske Bank, którzy spodziewają się spadku notowań pary EUR/GBP w drugiej połowie tego roku aż do 0,85 GBP.

– Głównym czynnikiem jest budowanie zaufania, że wiodąca na świecie kampania szczepionkowa w Wielkiej Brytanii pozwoli na ponowne otwarcie gospodarki szybciej niż reszta Europy – powiedział Lee Hardman, strateg walutowy w MUFG Bank dodając, że argumenty przemawiające za tym, iż funt będzie nadal osiągał lepsze wyniki w najbliższym czasie pozostają przekonujące.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | cd projekt notowanie | jsw analiza | bitcoin cena wykres | dax spekulant |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFunt, bitcoin i złoto: kursy trzech najciekawszych aktywów w drugiej części tygodnia
Następny artykułRopa najdroższa od roku. W marcu korekta kursu WTI nieunikniona?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here