Naga MarketsKurs funta GBP zakończy rok na poziomie 1,48 USD - prognozuje Scotia BankScotia Bank podnosi swoją prognozę dla kursu funta. Strategowie zakładając na koniec obecnego roku wzrost do 1,48 USD. Z kolei 2022 rok ma się dla funta zakończyć na okrągłym poziomie 1,50 USD. Ponadto, Commerzbank i Credit Suisse podzielili się swoim technicznym spojrzeniem na GBP/USD.

  • Banki są byczo nastawione do kursu funt – dolar
  • Scotia Bank liczy na wzrost GBP, dzięki szybkim szczepieniom w UK i otwarciu gospodarki
  • Credit Suisse po wybiciu nowego szczytu będzie celowa w 1,4302/77

Byczy kurs funta z domieszką Brexitowej niepewności

W tym roku Scotia Bank przyjmuje coraz bardziej bycze nastawienie do GBP. Już w styczniu analitycy podnieśli prognozę dla tej waluty, a teraz robią to ponownie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Inwestorzy zyskują na funcie w związku z szybkim i skutecznym programem szczepień w Wielkiej Brytanii. Będzie to wspierać wcześniejsze ponowne otwarcie gospodarki i silniejszy wzrost gospodarczy w dalszej części tego roku – prognozuje Scotia Bank.

Strategowie wciąż widzą trochę niepewności po Brexicie. Jest to szczególnie prawdziwe jeśli chodzi o dostęp Wielkiej Brytanii do rynku usług finansowych UE oraz utrzymujących się problemów granicznych.

– Jednakże, stosunkowo wczesny koniec blokad, pozytywne perspektywy wzrostu i malejące ryzyko dodatkowego luzowania polityki pieniężnej Banku Anglii sugerują, że funt może dalej rosnąć w nadchodzących miesiącach – uważa Scotia Bank.

Sytuacja techniczna na GBP/USD

Karen Jones z Commerzbank zastanawia się, czy kurs funta jest gotowy na wznowienie ruchu wzrostowego oraz powrót do pozycji długich. Notowania GBP/USD wspiera 55-dniowa średnia wypadająca obecnie przy 1,3758, natomiast 6-miesięczna linii trendu znajduje się dopiero w okolicach 1,3465.

Jeśli chodzi o najbliższe opory, Jones zwraca uwagę na 20-dniową średnią przy 1,3945. Wyżej, przy 1,4018 znajdują się ubiegłotygodniowe maksima, które bronią dostępu do szczytu przy 1,4238/44.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Credit Suisse również uważa, że para GBP/USD stabilizuje się powyżej 55-dniowej średniej. Osłabienie notowań postrzega natomiast jako korektę przed powrotem trendu byka.

Po wybiciu nowych maksimów, CS będzie celował w 1,4302/77, gdzie wypadają maksima z 2018 roku, a także 50% zniesienie spadku z 2014 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pknorlen akcje | dow jons | akcje pgnig najnowsze wiadomosci | ceny akcji pgnig | wykres btc | notowania ropy forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here