Naga MarketsKurs funta zachowuje się jak exit-poll w obliczu wyborów UK, twierdzi Biocchi z Directa
Davide Biocchi prognozuje zachowanie funta w obliczu wyborów

Brytyjski szterling bardzo pozytywnie reaguje na kolejne sondaże przedwyborcze potwierdzające pewną wygraną Konserwatystów w zaplanowanych na czwartek wyborach parlamentarnych. W poniedziałek, kurs funta ponownie zyskuje do dolara i euro, testując wielomiesięczne maksima. Zdaniem Davide Biocchiego eksperta Directa, GBP jest niejako exit-pollem pokazującym poparcie traderów i rynku finansowego wobec polityki Borisa Johnsona oraz wiary, że zwycięstwo Torysów pozwoli przeprowadzić Brexit bez większych zakłóceń do 31 stycznia 2020 r.


Funt już przesądził wygraną Borisa Johnsona. Czy wynik wyborów może zmienić wykres GBP?

W programie Kulisy Rynków, Krzysztof Kamiński rozmawia z gościem specjalnym o piątkowych wynikach NFP, które pozytywnie zaskoczyły rynki oraz o tym, jak kurs funta pozytywnie podchodzi do zbliżających się wyborów parlamentarnych w UK. Davide Biocchi jest zdania, że traderzy przesądzili już wygraną Johnsona w czwartek, a swój głos oddali poprzez długie pozycje na funcie szterlingu:

„Kurs funta zachowuje się obecnie jak exit-poll, pomimo tego, że wybory nie miały jeszcze miejsca. Handlujący funtem przesądzili już wygraną Borisa Johnsona, a kolejne sondaże przedwyborcze jedynie utwierdzają ich w zajęciu dobrej pozycji rynkowej” – komentował Biocchi na antenie Comparci24.tv.

Jego zdaniem wygrana Torysów jest już w cenie, w efekcie gdy rynek pozna oficjalne wyniki wyborów kurs funta może nie reagować większą zmiennością. Takowa pojawi się jednak gdy rezultaty okażą się negatywną niespodzianką – na przykład w momencie zdobycia mniejszej przewagi nad Laburzystami, brakiem uzyskania większości parlamentarnej lub przy porażce. Obecnie scenariuszom tym przypisuje się jednak mały procent prawdopodobieństwa i rynek jest przekonany, że nic nie może zagrozić marszowi Johnsona po wygraną w wyborach.

Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.

GBP/USD w kierunku 1,33, EUR/GBP może spaść do 0,83?

Chociaż kurs funta do dolara znalazł się już na półrocznych maksimach, to zdaniem analityka Directa popularny szterling nadal ma miejsce na wzrosty i dojście w okolice poziomu nad 1,33 USD, gdzie przebiegają maksima z lipca ubiegłego roku oraz marca roku bieżącego:

„Po swoistym ruchu bocznym, konsolidacji, w którym niewiadoma była przyszłość przyspieszonych wyborów, rynek funta wybijał silniej w górę i chce rosnąć. W związku z sondażami przedwyborczymi rynek zrzucił z siebie dotychczasowe obawy i presja popytowa nadal jest silna, co powinno pozwolić na kontynuację wzrostów” – komentował Biocchi.

kurs funta GBPUSD
Kurs funta ma jeszcze miejsce do wzrostów

W momencie gdy silnie rośnie GBP/USD, dynamicznie osuwa się rynek EUR/GBP. Kurs euro znalazł się w stosunku do funta na najniższych poziomach od pierwszej połowy 2017 roku, jednak zdaniem analityka Directa, aprecjacja ma jeszcze miejsce do rozszerzenia, kolejne ważne wsparcie znajduje się bowiem na wysokości 0,83 GBP, gdzie cena zatrzymywała się pod koniec 2016 roku oraz w kwietniu 2017:

kurs euro EURGBP
Kurs euro do funta może pogłębić dołki

„Wygrana Johnsona to między innymi zapewnienie realizacji umowy dotyczącej Brexitu i opuszczenia struktur unijnych przez UK do końca stycznia przyszłego roku. Już po samych wyborach powinno to nadal umacniać funta do europejskiej waluty, w efekcie czego EUR/GBP będzie celować w długoterminowe wsparcie na wysokości poziomu 0,83” – podsumowuje Biocchi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here