Naga MarketsKurs funta za rok po 1,52 USD - prognozuje ING. Pomogą szczepienia przeciw Covid-19 i ożywienie w II kw.?Funt szterling jak dotąd w kwietniu nie popisał się zbytnio w porównaniu do pozostałych walut G10. Jednakże, Chris Turner, analityk ING spodziewa się wzrostów kursu funta (GBP/USD) zarówno w perspektywie najbliższych miesięcy jak i całego roku.

  • Funt nie radzi sobie najlepiej w tym miesiącu
  • ING spodziewa się wzrostów GBP/USD w kolejnych miesiącach
  • Za rok funt może kosztować nawet 1,52 USD

Kurs funta będzie zyskiwał, uważa ING

Na słabe wyniki kursu funta wpłynęło połączenie wyciskania pozycji oraz obawy dotyczące perspektyw szczepień, uważa ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Przed wyprzedażą, na funcie była największa spekulacyjna pozycja długa spośród walut G10 w stosunku do USD (według danych z CFTC). W rezultacie ruch spadkowy na GBP był znacznie przesadzony – sugerują analitycy.

Plan brytyjskiego rządu dotyczący zaoferowania pierwszej dawki szczepionki przeciw Covid-19 każdemu dorosłemu obywatelowi do końca lipca nie uległ zmianom. Ponadto, znoszone mają być obostrzenia w UK, a także spodziewane jest gwałtowne ożywienie w II kwartale.

W związku z powyższym, ING spodziewa się wzrostu notowań funta szterlinga w nadchodzących miesiącach. Wsparcie dla pary walutowej GBP/USD ma także zapewnić oczekiwany wzrost notowań Eurodolara latem br.

Prognoza ING zakłada kurs funta na poziomie 1,44 USD w ciągu 3 miesięcy. W perspektywie półrocznej notowania mają zyskać kolejne 300-pipsów, a za rok GBP/USD może kosztować nawet 1,52 USD.

Notowania GBP/USD na wsparciu

Na wykresie dziennym, kurs funta znalazł się w bardzo ciekawym miejscu, testuje bowiem strefę konfluencji wsparcia, gdzie horyzontalny obszar wokół 1,3680 USD zbiega się ze 100-dniową średnią.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jeśli przewidywania analityków ING się spełnią, para walutowa GBP/USD może odbić najpierw w kierunku okrągłego poziomu 1,40 USD. Byki po drodze będą jeszcze miały do pokonania opór przy 1,39 USD

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy naftowej | forum jsw | komentarze giełdowe | analiza bitcoin | blik co to znaczy | dax30 wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here